Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Jóga

Test és lélek harmóniája! Válj azzá, aki lehetnél!

Test és lélek harmóniája! Válj azzá, aki lehetnél!

Mottó:

„Aki meghallja a Lélek zenéjét, jól játszik az élet hangszerén.”

                                                                             (Szvámi Sivananda)

 

Jogosan vetődhet fel az olvasóban a kérdés:

Miért foglalkozik  egy patika honlapja a jógával?

Megpróbáljuk röviden összefoglalni:

A patikában kapható gyógyszerek, a betegségek gyógyítására, a tünetek enyhítésére vagy megelőzésre szolgálnak. Vitathatatlanul az emberiség nagy vívmányai, hiszen napjainkban általuk sok-sok életet lehet megmenteni, súlyos betegségek tüneteit elviselhetőbbé tenni vagy magát a betegséget gyógyítani. De nem szabad megfeledkeznünk a  gyógyszerhatástan egyik – talán legfőbb -  alaptételéről: nincs gyógyszerhatás mellékhatás nélkül. Ezért mindig mérlegelni kell, hogy valóban szükség van-e a használni kívánt gyógyszerre. Mindannyiunk érdeke, hogy a helyes döntést szakember – orvos, gyógyszerész - hozza meg. Ezért tiltakoznunk kell minden fórumon a gyógyszertáron kívüli, gyógyszerész nélküli gyógyszerárusítás és a recept nélkül kapható gyógyszerek egyre növekvő száma ellen, mert ez nem a gyógyulás esélyét növeli, hanem a mellékhatások, félrekezelések miatti újabb megbetegedések számát. Át kell látnunk a pénzorientált megtévesztés és félrevezetés ködén. Ha megbetegszünk, józan ésszel forduljunk orvoshoz, gyógyszerészhez és igyekezzünk mi magunk is mindent megtenni gyógyulásunk érdekében és még akkor vigyázni egészségünkre, amikor még van mire. Ennek egyik kiváló eszköze a jóga.

 

A jóga  az élet tudománya. Egy olyan tudomány, mely mindenki számára hozzáférhető, elsajátítható. Nem igényel drága felszereléseket és minden útmutatást megad, amelyekkel testünket, szellemünket és lelkünket egészségesen, épen és harmonikusan  tarthatjuk, betegségeinket gyógyíthatjuk. Sok ezer éves ősi tudás csiszolódott évszázadokon át és csiszolódik napjainkban is és mint ilyen, igen kiforrt tudásanyag áll rendelkezésünkre, csak élnünk kell vele.

A jóga mindennapi életünk részévé válva az élet egyik nagy - ha nem a legnagyobb - ajándékát adja nekünk: megadja az önmegvalósítás a kiteljesedés lehetőségét, segít testileg, lelkileg, szellemileg olyanná válni, amilyenek lehetnénk.

A  hely, melyet jó szívvel ajánlunk, hisz mi is itt lettünk jógaoktatók:

Néhány bölcsesség, mely közelebb visz a jógához:

„A jóga megerősíti az embert, megszabadítja Őt a betegségektől, egész lényét könnyűvé varázsolja.”

„ A lélek, mely az érzékek világában mozog, ugyanakkor harmóniában tartja az érzékeket… nyugalomra lel a csendességben.”

                                                                                                                   (Hatha Jóga Pradipika)



hírek, aktualitások

A fokhagyma felére csökkentheti a tüdőrák kockázatát

2023. március 11.

Hetente kétszer nyers fokhagymát fogyasztva csaknem megfeleződik a tüdőrák kialakulásának kockázata, ráadásul a fokhagymaevő dohányosoknál is jelentősen csökken a tüdőrák veszélye. Egy erről szóló kínai tanulmány online jelent meg a Cancer Prevention Research folyóiratban.

A kutatás

A csiangszui betegségellenőrzési és -megelőzési tartományi központ tudósai 1424 tüdőrákos és 4500 egészséges felnőttet vontak be a hosszú távú kutatásba. A résztvevők mindegyikét részletesen kikérdezték táplálkozásáról, életmódjáról, szokásairól, köztük arról, hogy milyen gyakran fogyaszt nyers fokhagymát és dohányzik-e – ismertette a tanulmányt a The Daily Telegraph online kiadása.

A fokhagyma véd


Az eredmények szerint a legalább hetente kétszer nyers fokhagymát fogyasztók jóval kisebb arányban estek áldozatul a tüdőráknak akkor is, ha dohányosok voltak vagy ki voltak téve a felhevített főzőolaj füstjének, ami szintén komolyan növeli a rákkockázatot.
A rendszeresen fokhagymát evőknél 44 százalékkal kisebb volt a tüdőrák kialakulásának veszélye, a dohányosok estében pedig 30 százalékkal alacsonyabb kockázatot találtak.


Hogyan hat a fokhagyma?

Az nem derült ki a tanulmányból, hogy a hőkezelt fokhagymának is van-e ilyen hatása.

Korábbi kutatások azt mutatták, hogy ha a gerezdet összetörik vagy feldarabolják, az allicinnek nevezett fontos kémiai összetevő szabadul fel. Ez csökkenti a szervezetben kialakult gyulladást, és antioxidánsként működik.

Ha natúrkencét készítesz házilag, most nyerhetsz is vele

2023. március 11.

Óriási nyereményekre válthatják a modern boszorkányok a natúr receptúráikat! Te is közéjük tartozol? Szereted a natúr kencéket, virágvizeket, arclemosókat, testápolókat, gyantákat, krémeket, dezodorokat, gyógykrémeket, tinktúrákat, főzeteket, elixíreket, fürdőket, olajokat, gyertyákat, viaszokat? El is készíted magadnak? Jelentkezz erre a pályázatra!  

A te konyhád is időnként boszorkánykonyhává változik át? Tudásoddal, kreativitásoddal most értékes díjakat nyerhetsz a „MAGAM KEVEREM A NATÚRKENCÉM” pályázaton, ahol tiéd lehet az 500 000 forint összértékű díjak egyike.

Pályázhatnak profi kencekeverők és amatőr boszorkányjelöltek is. Nem a recept bonyolultsága a szempont, hanem a jósága és a kreativitás. Keverhetsz bele gyógynövényeket, teákat, agyagporokat, zsírokat, olajokat, viaszokat, illóolajokat, cukrokat, virágvizeket, ásványokat... bármilyen természetes anyagot, amivel megszületik az ápoló, gyógyító, szépítő, jobbító, léleksimogató termék.

A Diadeur pályázatán nyerhetsz natúr kencés workshopot Naturékától, online tanfolyamot a Házikencétől, ajándékutalványt Sheavaj.hu-tól, a Viviwell-től, Dayfly Krisztitől coaching-ot, TurbukÁgifilctől, Diadeur-től és MarikMakeup-tól ajandékot.

Mindenki egy receptúrával pályázhat, kizárólag sajáttal, az alábbiak szerint:
– a receptúra legalább három natúr komponensből tevődjön össze,
– a komponensek közül legalább egy illóolaj legyen,
– pálmazsírt nem tartalmazhat a receptúra.

Fejezzük ki a szeretetünket!

2023. március 10.

Rózsacsokor, plüssmackó, bonbon, szív alakú édességek mindenütt, utolsó pillanatos asztalfoglalás egy hangulatos étteremben, romantikázás. Sokaknak ezeket juttatja eszébe a Valentin-nap említése.

Még alig hevertük ki a karácsonyi időszak ajándékvásárlással kapcsolatos streszszét, máris egy újabb alkalom adódik arra, hogy tárgyi dolgokkal bizonyítsuk a másik számára a szeretetünket. Sokan ezért inkább egyáltalán nem is ünneplik a „Bálint-napot”. Habár fontos, hogy kritikusan álljunk bármilyen olyan alkalomhoz, amikor az üzletek, szolgáltatók további fogyasztásra, költekezésre akarna minket sarkallni, nem szükséges tüntetni az ünnep teljes mivolta ellen.

A Valentin-napra lehet úgy is tekinteni, mint egy kiváló alkalom arra, hogy tudatosítsuk és értékeljük az életünkben a jelentős kapcsolatokat – legyen az szerelmi, baráti vagy családi kötelék. Ehhez természetesen nincs szükség erre az ünnepre – akár mi is kijelölhetünk egy napot párunkkal, szeretteinkkel, amikor dedikálunk időt arra, hogy minőségi időt töltsünk a másikkal. Viszont, ha már itt van nekünk ez a jeles
nap, akár élhetünk is vele úgy, ahogy az nekünk jó.

Hogyan néz ki a kapcsolati hálónk?

Először érdemes átgondolni, hogy kik azok az emberek, akik körbevesznek minket, akik fontosak számunkra. Segít, ha lerajzoljuk a kapcsolati hálónkat a következő módon. Vegyünk egy papírlapot! Rajzoljunk egy kört a lapra, ami minket fog jelképezni. Majd gondoljuk át, hogy milyen jelentős kapcsolatok vannak az életünkben. Fontos, hogy senkit sem kell kötelezően ábrázolni! Ezt most magunknak rajzoljuk: ki az, aki nekünk tényleg jelentős? Minden számunkra fontos személyt ábrázoljunk szintén egy-egy körként. Két fontos szempont van az ábrázolás során: a körök közelsége és nagysága. A másik személy és a mi körünk közti távolság a kapcsolatban levő érzelmi távolságot jelképezi: minél közelebb van a két kör, annál közelebbi a kapcsolat és fordítva. A körök nagysága pedig a kapcsolat jelentőséget jelképezi: minél nagyobb a kör, annál jelentősebb a kapcsolat és fordítva.

Miután ábrázoltunk mindenkit, akit szerettünk volna, nézzünk rá erre a képre!
• Milyen érzéseket, gondolatokat kelt bennünk kapcsolati hálónk szemlélése?
• Elégedettség, hála? Netalán valamiféle hiány?
• Kik állnak hozzánk legközelebb?
• Vajon ők érzik, tudják, hogy ilyen fontosak számunkra?
• Hogyan tudnánk feléjük kifejezni a szeretetünket?

Az ajándékozás nem az egyetlen mód erre. A közösen töltött idő, amikor tényleg csak egymásra figyelünk, vagy elmerülünk egy élvezetes tevékenységben, az érintés, az elismerő szavak, a figyelmes gesztusok – ezek mind módjai a szeretet kifejezésének, azaz szeretetnyelvek. Próbáljuk meg úgy kifejezni a szeretetünket, ahogy az a másiknak jóleshet! Igyekezzünk ráhangolódni a másik személy szeretetnyelvére!