Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Homeopátia

Homeopátiás termékek értékesítése, tanácsadás

Az ősi tudás továbbfejlesztése: hasonlót a hasonlóval!

Gyógyszertárunk homeopátiás patika is.

Ez azt jelenti, hogy a szokásosnál jelentősen nagyobb homeopátiás gyógyszerkészletettel várjuk a gyógyulni vagy egészségüket megőrizni vágyó vásárlóinkat.

Gyógyszerészeink nemzetközi homeopátiás diplomával rendelkeznek, asszisztenseink is részesülnek homeopátiás képzésben. Igen fontos feladatunknak tartjuk, a homaopátiás gyógyítási szemlélet mind szélesebb körben történő megismertetését és terjesztését. Íme a magyarázat, hogy miért:

Hahhnemann

A homeopátia atyja, az ősi tudás felelvenítője és elmélyítője Samuel Hahnemann (1755-1843) vegyész, toxikológus, orvos volt.

Igen érdekes életrajzát és munkásságát részletesen elolvashatod, ha a portréra kattintasz.                        

A "homeopátia" görög eredetű szó. Jelentése: "homion" = hasonló, "pathos" = szenvedés. A homeopátiás gyógyítás a "hasonlót a hasonlóval" (Hippokrates, i.e. IV. század) elv alapján működik. A betegségeket olyan szerekkel gyógyítja, amelyek a betegségekhez hasonló tüneteket okoznak. A homeopátia egyénre szabott, alkati és tüneti terápia, amely az egész embert - testét, lelkét és szellemét - egyaránt figyelembe veszi.  Igen kicsi mennyiségben tartalmazzák a hatóanyagot, így finoman, gyenge ingerként hatva ösztönzik a szervezetet a megzavart működések normalizálására, vagyis a szervezet öngyógyulását segítik elő.

A homeopátiás szerek mellékhatástól mentesek, így biztonságosan adhatóak gyermekeknek, időseknek, betegeknek.

Két további nagyon hasznos információforrás homeopátiával kapcsolatban.

 



hírek, aktualitások

Csakra-táplálkozás: tápanyag a testnek és energiarendszerednek!

2025. április 12.

Előzzük meg a betegségeket, hogy ne kelljen rengeteg pénzt költeni kémiai alapanyagú gyógyszerekre. Menjünk a nyavalyák elé, ne hagyjuk, hogy szenvedést okozzanak testünknek! Hogyan?

Tápláljuk magunkat természetes, friss, növényi alapanyagokból készült élelmiszerekkel. Legjobbak a friss, natúr ételek, melyek biztosítják szervezetünk számára a megfelelő energiát, rostokat, mikro- és makroelemeket, fehérjét, zsírt és szénhidrátot. Segítségül hoztam egy táblázatot, hogy legyen jártasságod az élelmiszerek jótékonyságáról. Mit miért kell vagy nem kell? fogyasztanod. Használd egészséggel!

A csakrákról általában
Testünkben hét fő energiaközpont található, melyek energiaszintje aránylag egyszerű módon mérhető is. A gerinchez és az idegrendszerhez különböző mirigyeken és idegdúcokon keresztül kapcsolódnak. A teljes csakra-rendszer rendkívül összetett. 3 legfőbb, 4 fő, és több, mint 300 kisebb csakra van az emberi testben. Amikor azok normálisan működnek, akkor nyitottak, az óramutató járásával megegyező irányba forognak. A csakra-rendszernek és a rendszer hálózatának részletes térképét évezredeken keresztül használták a keleti gyógyításban és miszticizmusban (pl. akupunktúra). A csakra-rendszert kivétel nélkül minden pszichikai tevékenység során felhasználjuk. Érzékszerveinkkel nem érzékelhető energiaközpontok. Állandóan működnek, akár tudatában vagyunk akár nem.

Csakra-táplálkozás




NÉV
SZÍN
GYÜMÖLCS
GABONA


koronacs.
lila
szeder
kukorica


homlokcs.
indigókék
kökény
rozs


torokcs.
világoskék
szilva
árpa


szívcs.
zöld
avokado, karalábé
sóska, petrezselyemszár
búza


köldökcs.
napsárga
körte, ananász,
citrom, grapefruit
zab


nemics./szakrális
narancssárga
sárga,őszibarack
köles


gyökércsakra
vörös
ribizli, cseresznye
rizs



Lendülj formába idén tavasszal!

2025. április 12.



Szakértői tippek az aktív életmódhoz

A tavasz közeledtével egyre többen érzik a vágyat, hogy új lendülettel vágjanak bele az aktív életmódba. A hideg hónapok alatt ugyanis gyakran háttérbe szorul a mozgás, az anyagcsere lelassul, az izmok merevebbé válnak. Íme néhány szakértői tipp, hogyan hozzuk vissza fokozatosan a dinamikát a mindennapokba, és alakítsunk ki fenntartható, egészségtudatos rutint.

A tél végével a természet újraéled, és testünk is hasonló változásokon megy keresztül. A hosszabb nappalok és a melegebb időjárás ideális környezetet teremtenek arra, hogy többet mozogjunk a szabadban, feltöltődjünk energiával, és visszanyerjük vitalitásunkat. A téli, hideg hónapokban gyakran csökken a fizikai aktivitás, ami izommerevséghez, lassabb anyagcseréhez és fáradékonysághoz vezethet. A rendszeres testmozgás azonban fokozza a vérkeringést, javítja az oxigénellátást és elősegíti a méregtelenítési folyamatokat. Emellett a fizikai aktivitás serkenti az endorfin termelődését, amely a közérzet és a mentális egészség szempontjából is kulcsfontosságú. A rendszeres mozgás és a kiegyensúlyozott életmód nem csupán a fizikai állapotot javítja, az agyműködést is serkenti.

így hozd ki a legtöbbet az edzésből

Az izmok és az ízületek egészségének megőrzése érdekében elengedhetetlen a megfelelő bemelegítés és az edzések utáni regeneráció. A természetes összetevők, mint a gyógynövény-kivonatok, a koffein és az L-karnitin, hozzájárulhatnak a hatékonyabb mozgáshoz, elősegítik a zsírszövetek lebontását és fokozzák a sejtek energiatermelését. A keringést serkentő, bőrfeszesítő és ízületvédő hatóanyagok – például a mentol, rozmaring, árnika, vadgesztenye, MSM és glükozamin – segíthetnek a szervezet regenerációjában és az aktív életmód támogatásában.

Ne fájjon, ne törjön!

2025. április 11.

A csontsűrűségmérés-vizsgálattal már a panaszokat okozó tünetegyüttes megjelenése előtt lehetséges a csontritkulás veszélyének és jelenlétének a felismerése. Ezáltal időben lehetőség nyílik a megfelelő orvosi, terápiás beavatkozásra.

Miért fontos a csontritkulás szűrése?

Magyarországon 50 éves kor fölött mintegy 600 ezer nőt és 300 ezer férfit érint a csontritkulás. A nők gyakrabban szenvednek a csontritkulástól, mint a férfiak. A betegség azonban nem csak őket és nem csak az időseket érinti. Ismeretes a fiatalkori és a felnőttkori csontritkulás is. A csontritkulás igen sokáig tünetmentes, és sajnos sok esetben csak a betegség következtében kialakuló patológiás törések hívják fel rá a figyelmet. Ha a folyamat előrehaladottá válik, a csontritkulás tompa fájdalmat okozhat a csontokban és az izomzatban, kifejezetten a hát alsó szakaszán és a nyakon.

A betegség súlyosbodása éles és hirtelen kialakuló fájdalmakkal járhat.

Az esések következtében legtöbbször a combnyakban és a csukló csontjaiban alakul ki csonttörés. A jellegzetes tünetek közé tartozik a csigolyák törése is. A csípőtáji törések után bekövetkezett halálozási mutatók igen sokkolóak. Szakirodalmi adatok szerint nemzetközi viszonylatban a szerencsétlenül jártak mintegy 20%-a a törést követő első évben meghal. A betegek fele pedig élete végéig ellátásra szorul.

A csontsűrűség vizsgálata információval szolgálhat egy derék-, hátmegroppanás, tehercipelés következtében kialakult fájdalom okára. Ezen „rossz” mozdulatok miatt a csontritkulás következtében csigolyák roppanhatnak össze, amely után nemcsak folyamatos fájdalom, hanem komoly maradandó idegrendszeri panaszok jelentkezhetnek, mozgásnehézséget, mozgásképtelenséget, súlyos gerincelváltozást, akár bénulást is okozhatnak.

Miért alakul ki a csontritkulás?


Örökletes tényezők (70-80%-ban)
Fizikai aktivitás hiánya, dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás, kalcium- és vitaminszegény étrend, alacsony D-vitamin-bevitel
Betegségek, hormonális betegségek, bélrendszer betegségei és felszívódási zavarai
Kóros soványság, anorexia, krónikus vese- és májelégtelenség
Gyógyszerek, szteroidok
Immunrendszert gyengítő gyógyszerek