Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Szódabikarbóna májustól - szeptemberig! Erre használd!

Érdekességek2017. május 01.

Mi az ami a mosódobban, a gyümölcsmosó tálban és a cipődben ugyanolyan erős hatást fejt ki? Bizony, a szódabikarbóna! Azok a háztartások, ahol a Földet károsító, mérges vegyi anyagokat kerülik, alapvető cikként tekintenek rá. Lehet, hogy neked csak a megtakarítás szempontjából érdekes? Azt nem mindenki tudja, hogy mire, mikor és hogyan lehet jól használni ezt az egyszerű és sokoldalú szert: a szódabikarbónát! Szakértőnk most elárulja azt a 6 titkot, ahol elengedhetetlenül használni érdemes! Nyugi! Egyszerű!

A szódabikarbóna egész évben alapdarab, egy háztartásban. Azonban májustól szeptemberig, kötelező. Hogy miért? Egy csokorban összeszedtem Neked az okokat.

Gyümölcsmosás szódával
Hamarosan érnek a finom gyümölcsök; meggy, málna, barack.  Mosatlanul tilos gyümölcsöt enni. Azonban tiszta víz helyett, a legjobb megoldás 1-2 evőkanál szódabikarbónát és egy liter víz keverékét használni.  Ezzel mossuk a gyümölcsot, így nem marad rajta semmilyen káros anyag! 


Rovarcsípés gyógyítása szódával
Ha nyár, akkor bizony a kellemetlen szúnyogokat sem ússzuk meg....Mindenfajta rovarcsípésre kiváló viszketéscsillapító a szóda. Legyen szó szúnyogcsípésről, vagy bögölyről, hangyáról.... A szódabikarbónát kevés vízzel keverd pasztává és kend az érintett területre. Hatásos viszketés, fájdalom- és duzzadtságcsökkentő.

Nyitott szandálok időszaka – szép sarok, szódával
Májustól-szeptemberig, nyitott szandálokat viselünk, amihez szép sarok dukál. Mit tégy? Először is távolítsd el a bőrkeményedést: keverj két evőkanál szódabikarbónát egy kevés meleg vízhez, és adj hozzá néhány csepp levendulaolajat. Majd jöhet a megszokott lábáztatás és radírozás (szódabikarbónából+víz+ barna cukor péppel). Majd jöhet a gazdag hidratáló krém és egy kellemes meleg törülközős lábpakolás. Relaxálj így legalább 5-10 percig.

Nyári gond – izzadásgátlás szódával
A hőségben jobban izzadunk. Keverj el szódabikarbónát a kedvenc illóolajoddal körülbelül 10 cseppel, és zuhanyzás után kend be ezzel a keverékkel a hónaljad. Egész napra megvéd ez a természetes “dezodor”.
Izzadásgátló és szagtalanító hatását kihasználhatod a hónalj mellett, a lábnál is. A lábujjak közötti terület beporzásával, a szóda fertőtlenítő és gombaölő hatásának hála, véded a lábad a gombás fertőzéstől is, a lábizzadás mellett.

Tudtad, hogy a legtöbb dezodorban rákkeltő alumínium van? Már ezért megéri váltani szódabikarbónára.

Cipő szagtalanítása – gombás problémák megelőzése
Ha már izzadság, akkor ne felejtkezzünk el a cipőkről sem. A szódát szórd cipőbe, papucsba, majd reggel kiöntöd és tovaszáll a kellemetlen lábszag. Legjobb ha még illóolajat is csepegtetsz a szódabikarbónához.
Nemcsak, hogy szagtalanítja a lábbelit, de megakadályozza a későbbi lábgombásodást is.
Más módszer: egy pár régi zoknit tölts meg egy kis szódabikarbónával, majd a megkötözött végű zoknikat helyezd el azokba a cipőkbe, amelyeket illatosítani szeretnél.

Hófehér nyári ruhák – leszürkülés ellen, szóda
Nyáron gyakrabban viselünk világos, fehér színű ruhákat. A szódabikarbónával a ruhák sokáig megőrzik makulátlan fehérségüket, ráadásul a szódával a már elszürkült anyagokat is újjávarázsolhatod.
A szódabikarbónát por alakban, 3-5 evőkanállal szórd a mosódobba, a szennyes ruha közé. Ahhoz hogy tényleg lássuk az eredményt ki kell tapasztalnunk az arányokat. Függ a mosandó ruhák mennyiségétől és a mosógéptől. A végeredmény mindenféleképpen lenyűgöző.

A szódabikarbóna évek óta töretlen népszerűségnek örvend. Ha tetszett a cikk és szeretnéd Te is a hasznodra fordítani a szódabikarbónát, most a 900 Ft szállítási díjat én fizetem helyetted. Rendeld mg a szódabikarbóna nagy csomagunkat (2x1,7kg szódabikarbóna műanyag tégelyben és a szódabikarbóna 73 felhasználása könyv) és ingyen szállítással elvisszük otthonodba vagy munkahelyedre, ahova kéred.

Telefonon is kérheted a szódabikarbónát, munkaidőben 8-16 óra között: 06/30/580-0499

forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

A tej

2025. május 01.



I. rész: A tej, mint megbízható kalciumforrás

A magyarok átlagosan 67,5 liter, naponta 1,8 dl tejet isznak (2010. évi adat), kevesebb mint felét a szakértők által javasolt napi félliteres mennyiségnek.

Az emberi szervezet legkönnyebben a tehéntejből jut kalciumhoz, mert a fehérje, a kalcium, a D-vitamin, a foszfor, a tejzsír és a tejcukor csak a tejben található meg együtt, a megfelelő arányban.

A tej az egyik legfontosabb alapélelmiszer, s az emberi szervezet elsődleges kalciumforrása.

Sajnos számos, tejhez kapcsolódó tévhit van a köztudatban, holott a tej jótékony hatással van az egészségre, gyermekkorban pedig különösen fontos pillére az egészséges táplálkozásnak. Könnyen és jól emészthető táplálékról van szó, mely túlnyomórészt egészséges zsírokat tartalmaz, ugyanakkor hangsúlyozni kell, hogy fogyasztás előtt szükséges és fontos a hőkezelés.

Hajklimax: a változókori hajhullás nem betegség, csak figyelmeztetés

2025. május 01.

A hajunk a testünk tükre. A változókor sok testi és lelki változással jár, amelyekből az egyik legszembetűnőbb a hajhullás. Hogy mi áll a hátterében, mit tehetünk ellene, és hogyan kezeljük, arra Dr. Lieber Andrea orvos- természetgyógyász-kozmetikus ad praktikus tanácsokat.

1. A hormonális egyensúly felborulása, különösen az ösztrogénszint csökkenése, közvetlenül hat a haj növekedési ciklusára. Az ösztrogén segít fenntartani a haj sűrűségét, így annak hiánya a haj ritkulásához és gyengüléséhez vezethet, amely a változókor alapvető tünete.

2. A változókorral járó hormonális ingadozások fokozhatják a stresszt, ami növeli a kortizol-szintet a szervezetben. A magas kortizolszint is hozzájárulhat a hajhulláshoz, mivel befolyásolja a haj növekedési ciklusát, lerövidíti a növekedési fázist, ezzel elősegítve a hajszálak idő előtti kihullását.

3.Bár a hajhullás gyakran a változókor velejárója, nem mindig ez az elsődleges ok. Számos más tényező is okozhatja, például tápanyaghiány, keringési probléma vagy stressz. Ezért érdemes alaposan kivizsgálni a problémát.

4. A megfelelő táplálkozás elengedhetetlen. Fogyasszunk olajos magvakat (dió, mandula, lenmag), leveles zöldségeket (spenót, articsóka), zsíros halakat (lazac, makréla) és kollagénben gazdag ételeket.

5. Az egészséges ételek mellett a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek is segítenek. A szelén és a cink támogatják a hajhagymák működését, a vas és a réz segítik az oxigénszállítást a fejbőrben. A D-vitamin a haj növekedési ciklusát támogatja, az Omega-3 és az Omega-7 hidratálják a fejbőrt és csökkentik a gyulladást.

6. A hajápolási rutin a változókorban kiemelten fontos. Kerüljük az agresszív samponokat, válasszunk hajerősítő formulákat, természetes összetevőkkel. Érdemes olyan, kifejezetten változókori hajhullásra kifejlesztett hajápoló termékcsaládot használni, amelyben sampon, balzsam, étrend-kiegészítő tabletta és szérum is található. Ez utóbbi a problémásabb területeket bemasszírozva fejti ki hatását. De ne mossuk túl gyakran a hajat, hogy megőrizzük természetes védőrétegét.

Az intim területeken kínzó ekcéma is kezelhető

2025. április 30.

A nemi szervek környékén kialakuló viszketés, gyulladás sokakban a szexuális úton terjedő betegségek gyanúját veti fel, holott nem ritkán ekcéma okozza a kellemetlen tüneteket. Dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus azzal a jó hírrel szolgált, hogy bár az ekcéma krónikus bőrbetegség, de a kínzó viszketés enyhíthető, a gyulladás kezelhető.

A külső nemi szerveken jellemző a kontakt ekcéma

Az ekcéma (dermatitis) a leggyakoribb, gyulladással, szárazsággal és viszkető érzéssel járó bőrbetegség, ami testszerte bárhol megjelenhet, és bár leggyakrabban a végtagokat érinti, az intim területek bőrfelületein is kialakulhatnak a vöröses, fénylő, viszkető foltok. Az ekcémának több típusa van, de jellemzően nem mindegyik érintheti az intim testtájakat.
Az atópiás dermatitisz például általában gyerekkorban kezdődik, és tipikus megjelenési formája a száraz, kipirosodott bőr, ami viszket és gyakran be is repedezik, az akut tenyér-talpi ekcéma, vagyis a dyshidroticus ekcéma pedig a kezeken, ujjakon, lábfejen, talpon jelenik meg és típusos tünetekkel jár.
A külső nemi szerveken leginkább a kontakt ekcéma okozhat kínzó tüneteket. Az allergiás kontakt dermatitisz akkor alakul ki, ha a páciens bőre kontaktusba, kapcsolatba kerül egy olyan anyaggal, ami allergiát vált ki nála. Ez bármi lehet, gyakran valamilyen fém, virág, háztartási anyag, festék, intim területeknél gyakran ilyenek az illatosított mosakodószerek, szappanok, tusfürdők. Az így kialakult ekcémás tünetek (kivörösödő bőr, erős viszketés, duzzanat, hólyagocskák, amelyek kifakadhatnak, váladékozhatnak) nem azonnal, hanem akár napokkal később jelennek meg. Ha a tünetek, főként a duzzanat és a pirosság közvetlenül az allergénnek való érintkezés kapcsán jelennek meg, akkor csalánkiütésről lehet szó.

Így lehet kezelhető az intim részeken kialakult ekcéma

– Az ekcéma kezelésének alapja a bőr folyamatos hidratálása, az elveszített zsírok, lipidek pótlása, amely tünetmentes állapotban is fontos. A helyi gyulladáscsökkentő készítmények viszonylag rövid idő alatt szüntetik meg a gyulladást, ami gyors és jelentős megkönnyebbülést jelent a páciensnek. A tünetek enyhülésekor úgynevezett immunmoduláló helyi krémekkel, kenőcsökkel fenntartható a hosszabb tünetmentes állapot. A szakszerűn alkalmazott immunmoduláló szerek úgy akadályozzák meg a gyulladásos folyamatok kialakulását, hogy közben nem károsítják a bőr szerkezetét. Személyre szabottan más kiegészítő kezelések is szóba jöhetnek, mint bizonyos viszketéscsillapító szerek, gyógyszeres kezelés – hangsúlyozza dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus.
Bőrgyógyász szakorvos javaslatára ajánlott utána járni az esetleges provokáló tényezőknek is, kontakt ekcéma esetén elsősorban a tisztálkodószereknek, a fehérnemű anyagának. A bőrszárazságra hajlamos személyeknek eleve ajánlatos illat- és színezőanyagmentes mosdótermékeket és pamut fehérneműt viselni. Emellett nem szabad megfeledkezni a stresszről sem, mint önálló rizikófaktorról, és azt is tudni kell, hogy sok esetben a gondos kivizsgálás során sem lehet a tünetekért felelős tényezőt kimutatni, a kezelés azonban ekkor is elengedhetetlen.