Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Pénzügyileg is megtérül az egészség: vagyonokat nyerhetünk a megelőzéssel

Érdekességek2022. november 11.

Milyen problémákat okozhat a család gazdasági élete szempontjából, ha nem vagyunk teljesen egészségesek? Szakértő segítségével vettük sorra, hogy milyen anyagi áldozatokat jelentenek a betegségek, s emellett mekkora befektetésre lenne szükségünk az egészségünk megőrzéséhez.  

A legtöbben még mindig úgy gondolkodnak, hogy
„Majd akkor szedek táplálékkiegészítőt, akkor vigyázok az egészségemre, ha már baj van.”

Pedig vagyonokat nyerhetünk a megelőzéssel – szó szerint. Többszörösen megtérülhet az egészségünkre fordított energia és pénz: a rendszeres sportolás és az étrend-kiegészítők, vitaminok szedése.
 
A háborús hírek, a változó rezsiárak és a világjárvány hatásai közepette az emberek jelentős része a jövője miatt aggódik. Sokan már most úgy látják, hogy a pénzük nem elég a hó végéig. Az aggodalmak stresszt okoznak, ennek egyenes következménye pedig a szervezet fizikai reagálása, hiszen minél stresszesebb valaki, annál hamarabb beüthet egy nátha, fertőzés vagy bármilyen más betegség, és az ember hamar táppénzen találhatja magát. A táppénz pedig eleve kevesebb fizetést jelent, ami egy ilyen magas inflációs időszakban még jobban megroppanthatja a családokat. Ráadásul a félelem és az aggodalom nagy hátulütője, hogy egyfajta hályogként van a szemünkön, nem látunk tőle tisztán.

„Egészségesen józanul tudunk mérlegelni”

„Ha az ember fitt, és jól érzi magát a bőrében, akkor könnyebben tud megoldásokban gondolkozni, pozitív maradni, képes esetleg túlórát vállalni vagy munkahelyet váltani. Egészségesen átlátja a családja helyzetét, józanul tud mérlegelni, nem pedig a félelmein keresztül. Érdemes tehát 15-20 ezer forintnyi összeget költeni magunkra havonta, hogy rendszeres sportolással és táplálékkiegészítőkkel, vitaminokkal megerősítsük az immunrendszerünket, illetve antioxidánsokkal csökkentsük a stressz által megnövekedett szabad gyökök számát a szervezetünkben” – hangsúlyozta Polgári Erika, a NaturComfort Kft. tulajdonosa.

A megelőzés a legjobb befektetés!

Sokan úgy vannak vele, hogy „Most nem fáj semmim, éppen jól vagyok, akkor minek költsek rendszeresen vitaminokra, étrend-kiegészítőkre?” Pedig az orvosok és a természetgyógyászok is ronggyá koptatják a szájukat a megelőzés érdekében, főleg a tél közeledtével. Nos, a megelőzés a legjobb befektetés, hiszen egy-egy betegség több százezer forintba kerülhet, és a családi költségvetést is bedöntheti. Ha csak két hét táppénzzel számolunk, a fizetéskiesésen kívül a gyógyszerek kiváltását és az esetleges magánorvosi ellátás költségeit is figyelembe kell vennünk. Ráadásul a munkáltatók nem szívesen veszik, ha az alkalmazottjuk rendszeres táppénzen van. Előbb-utóbb lecserélhetik egy másik kollégára, akire úgymond jobban lehet számítani.

„Aktívabbak leszünk a családi életben is”

„Ne sok terméket, étrend-kiegészítőt szedjen az ember, hanem találja meg azt az egy-kettőt, ami igazán segíthet neki, ami beválik, viszont azt fogyassza rendszeresen. Ezektől a termékektől pluszenergiát kaphatunk, így sokkal intenzívebben dolgozhatunk. Érezhetően aktívabbak leszünk a családi életben is. Például nekem vashiányom van. Ha elfelejtkezem róla, és napokig nem fogyasztok vastablettát, illetve céklalevet, akkor fáradékonyabb leszek, 9-10 órákat alszom” – mondta Polgári Erika, a 61 évesen is fitt nagymama, aki az immunrendszer erősítésére teljesen természetes, gombás termékeket és hatékonyan felszívódó, liposzómás C-vitamint javasol, amelyek jótékony hatását már számos kutatás bizonyította.

A természet patikája

Ötvenéves kor felett szinte mindenkinek van kopása, ízületi fájdalma. Pedig mozogni éppen azért lenne lényeges, hogy még nyugdíjasként is aktívan tudjuk élvezni az életet. Ha fájdalmaink vannak, könnyen találhatunk természetes segítséget is. Ide kattintva például ajándékba küldök egy Magyar családi balzsamot, lábra, háta és derékra >> 
 
„Míg a fájdalomcsillapító csak tüneti kezelés, a méregtelenítőtea-kúra, a külsőleg használt balzsamok és a belsőleg szedett étrend-kiegészítők valódi megoldást nyújthatnak az ízületi gyulladásokra. Egyes növényi szereket akár panasz nélkül, megelőző céllal is érdemes szedni” – fűzte hozzá Polgári Erika.
 
A mozgás mellett a természet patikájából is válogathatunk, ha megoldást keresünk a testi problémáinkra. Ebben segítenek a NaturComfort gyógynövényes termékei. A vadgesztenye-kivonat és az aloe vera például kiváló gyulladáscsökkentő összetevő, míg a körömvirág sebgyógyító, görcsoldó, a reumatikus panaszok is jól kezelhetőek vele. Az árnikát pedig fájdalomcsillapító, szövetregeneráló hatása miatt érdemes használni.

forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Többféleképpen oldható a vizsgák előtti szorongás és stressz

2025. június 27.



Napi nyolc óra minőségi alvással, rendszeresen végzett testmozgással, tíz-tizenöt perces pihenőidőkkel, relaxációs gyakorlatokkal csökkenthető a vizsgák előtti szorongás és stressz. A kiegyensúlyozottsághoz ilyenkor még fontosabb a tudatos felkészülés, a megfelelő időbeosztás, a napi vagy heti teendők pontos összeállítása. A hatékony stresszkezelés egyik alapja, a feszült állapot testi és lelki jeleinek felismerése, tudatosítása, melyek ezt követően a megfelelő technikákkal, stratégiákkal hatékonyan enyhíthetők – mondja Cserép Melinda, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika szakpszichológusa.


A stressz, így a vizsgadrukk teljesen természetes jelenség, a szervezet válasza a kihívást jelentő helyzetekre, azonban jelentősen befolyásolhatja a tanulók teljesítményét, fizikai-és pszichés jóllétét. A vizsgaidőszakban a fiatalok fokozott lelki és mentális megterhelésnek vannak kitéve, az ezekkel járó stressz, szorongásos tüneteket, alvási problémákat, étvágytalanságot vagy épp fokozott evési késztetést, ingerlékenységet, koncentrációs nehézségeket okozhat, mindezek pedig tovább nehezítik a felkészülést, ronthatják az eredményeket. „Ilyen típusú panaszokról gyakran számolnak be a hozzánk forduló serdülők felvételi- és érettségi időszakban vagy épp osztályozóvizsgák környékén – hangsúlyozza Cserép Melinda szakpszichológus.

Így lesz gondtalan a pihenés – fogászati panaszok nélkül

2025. június 27.

Szakértői tanácsok nyaralóknak a fogak egészségéért

A várva várt nyaralás hevében, a gondos csomagolás és felkészülés ellenére is becsúszhat az a baki, hogy a szájápolási eszközök otthon maradnak. Ebben az időszakban az is előfordul, hogy egyszerűen lazábban vesszük a napi rutint. Szakértő hívja fel a figyelmet arra, milyen következményekkel járhat a hanyagság, hogyan óvhatjuk meg a fogaink egészségét az utazás alatt is.

A nyári vakáció alkalmával javasolt ugyanolyan gondossággal összeállítani a szájápolási csomagot is, mint ahogy magát az utazást megszerveztük. Ma már a nagyobb gyártók kínálatában minden fontos eszköz megtalálható ahhoz, hogy a szájápolás terén se legyen szükség kompromisszumra, a nyaralás alatt sem. Kompakt hordozható eszközöket, kisebb kiszerelésű fogkrémet, szájvizet is magunkkal vihetünk, ezek repülős utaknál különösen hasznosak.

Gyors, praktikus megoldások

„Sokan tapasztalják, hogy a vakáció izgalma eltereli a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás” – fogalmaz Ferenczi Eszter dentálhigiénikus. „Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy gyakran előfordul, otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ilyenkor érkezéskor kellemetlen kihívást jelenthet egy megfelelő üzlet felkutatása, ahol nemcsak a nyelvi nehézségekkel, de az ismeretlen termékekkel és a csomagolások értelmezésével is meg kell küzdenünk” – figyelmeztet a szakértő.
Egy hosszú út során az is előfordulhat, hogy egyszerűen nincs lehetőség a fogmosásra.

„Ilyenkor érkezéskor gyors megoldás lehet egy mentolos rágótabletta vagy cukorka, ami átmenetileg felfrissíti a leheletet” – javasolja a Dental Rituals tulajdonosa.

Azonban nem csak a feledékenység okozhat problémát.
A legkellemetlenebb forgatókönyv, ha pont a nyaralás alatt kezd el fájni egy fog. „Helyismeret hiányában nehéz és költséges is lehet a sürgősségi beavatkozás igénybevétele, különösen akkor, ha nem beszéljük az adott ország nyelvét. Kempingezés vagy túrázás alkalmával, ahol korlátozottak a segítségkérési lehetőségek, egy intenzív fogfájás akár a tervezettnél korábban véget vethet a kalandnak” – mondta Ferenczi Eszter.

10 dolog, amitől óvd a gyereked nyáron

2025. június 26.

A nyár számtalan kalandot és izgalmat tartogat a gyerekek számára. A vakáció a strandolás, a sport és a játék ideje. Az élményekkel együtt azonban veszélyek is járnak, ezért ilyenkor nagyobb szabadság elővigyázatosságra van szükség, hogy elkerüljük az esetleges baleseteket. Összegyűjtöttük a tíz legfontosabb tudnivalót, amire figyelni kell, nehogy sérülés vagy betegség tegye tönkre a nyaralást. 

1.    Ha autóval utazunk, ügyeljünk, hogy mindegyik kisgyermek a megfelelő méretű gyermekülésben legyen bekötve! A nagyobb gyerekek és a szülők pedig feltétlenül használják a biztonsági öveket, még rövid távolságokra is! A legkisebbeket menetiránynak háttal kell bekötni, ellenkező esetben a fej előrebillenésekor eltörhet a nyaka.

2.    Ha külföldre készülünk, utasbiztosítás nélkül ne lépjük át az országhatárt! Különösen azoknak érdemes erre figyelniük, akik gyerekekkel utaznak. Egy szakosodott online kutatásából kiderült, hogy a megkérdezettek 14%-ával történt már baleset vagy megbetegedés külföldi utazás során. A családok, kisgyermekesek jellemzően a saját szervezésű utazásokat részesítik előnyben, s ilyenkor a sok tennivaló között elfelejtődhet a biztosítás. Pedig egy külföldi gyógykezelés vagy mentés akár milliókba is kerülhet.

3.    Csak úgy engedjük a gyerekeket biciklivel, görkorival vagy rolleren közúton közlekedni, ha bukósisakot visel! Ha kisgyermeket szállítunk kerékpáron, feltétlenül ültessük  megfelelően rögzített gyerekülésbe, különben leeshet vagy a lába beakadhat a küllőkbe, és nagyon súlyos sérülést szenvedhet.

4.    Nyáron sokan kerékpárra ülnek, akik egyébként ritkán bicikliznek, és nem rendelkeznek rutinnal a forgalomban. Nagy óvatosságot követel, ha gyerekeket viszünk vagy engedünk biciklizni az utakon. Tanítsuk meg nekik a legfontosabb szabályokat, mielőtt elindulnánk, és akár útközben is gyakoroljuk velük a tudnivalókat. Lehetőleg mindig legyen velük felnőtt kísérő. Autóvezetőként pedig legyünk különösen türelmesek és elővigyázatosak, ha kiskorú kerékpárosok mellett haladunk el.