Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Nyáron is van élet a munkaerő piacon

Érdekességek2018. augusztus 02.

Közkeletű tévedés, hogy nyáron nem érdemes állást keresni. Az igaz, hogy a vezetők, fejvadászok elmennek szabadságra, de ugyanúgy mint te, nem nagyon engedhetnek meg 2 hétnél többet. Ami azt jelenti, hogy a vállalatoknál nem áll meg az élet. Majdnem annyi álláshirdetés van ilyenkor, mint az év többi szakaszában.  

Viszont sokkal kevesebb jelentkező.
Saját tapasztalatom, hogy most, amikor eladókat keresek, sokkal kevesebb jelöltet találtam, mint két hónappal ezelőtt.
Ne hagyd ki a lehetőséget, hogy te kerülj előnybe! Ilyenkor vegyél egy nagy levegőt és újult erővel, intenzíven keress állást!
Ebben a hónapban már három kliensem találta meg nagyon gyorsan az álom állást és többen járnak interjúkra.

Nyáron is igaz, hogy nem mindegy,  hova és hogyan jelentkezel.

Két feladat vár rád első körben.
 
A legfontosabb, hogy készíts megalapozott terveket. Ennek első lépése, hogy kiderítsd magadról, mik az erősségeid, miben vagy a legjobb. A magyar kultúrában sajnos nem divat saját magunk dicsérete. Inkább azt vesszük észre mik a hibáink, hiányosságaink.
 
Ismerd meg önmagad. Vedd számba mik az erősségeid. Miben értél el sikereket. Mi az, amiért megdicsértek. De még fontosabb, hogy milyen feladatok, állások voltak, ahol jól és eredményesnek érezted magad.

Ne add lejjebb az igényeidet! Merj álmodni. Milyen álomkarriert képzelsz el? 
Ha alaposan összeszedted a sikereidet, eredményeidet, akkor alakítsd át az önéletrajzodat, hogy ezek az erősségek tünjenek fel benne.

Fogalmazd meg céljaidat! Találd ki, milyen állást szeretnél!

Sajnos sokan mindenhova, különösebb terv nélkül dobálják a jelentkezésüket. De ha mindent akarsz, semmit sem kapsz. Ha bármilyen állásra jelentkezel, akkor kevésbé leszel sikeres. Ezért ne akarj minden nap beadni egy pályázatot. Csak olyan hirdetésre add be a jelentkezésedet, ami vonzó számodra, és úgy érzed, jól is tudnál teljesíteni benne.

Ilyenkor nyáron több időnk lehet a felkészülésre. Tudom, néha nehéz a melegben dolgozni, de akár a strandon is jegyzetelhesz, és este dolgozhatsz azon, hogy elérd a célodat.

Egyedül nehéz a saját értékeinket, eredményeinket felfedezni. Az is előfordulhat, hogy homályos a cél. Közösen könnyebben megtalálhatjuk az erősségeidet. Megoszthatod kérdéseidet, nehézségeidet. Gyere el hozzám, együtt megnézzük, mi az, amiben te vagy a legjobb, és melyik az az állás, amit téged keres.

Ha sikeres nyarat akarsz, keress fel, és ígérem, közelebb kerülsz az álomkarrieredhez.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

A glaukóma diagnosztizálásának lehetőségei

2025. december 17.

A zárt csarnokzugú glaukóma, ami Magyarországon nem ritka, krónikus és heveny formában is megjelenhet. Ez a glaukóma forma a Föld teljes népessége tekintetében a vezető glaukómás vaksági ok. 

Heveny formában a szemnyomás nagyon megemelkedik. Ez jelentős fájdalommal is járhat. A zárt csarnokzugú glaukómára főként azok hajlamosak, akiknek a szemük kissé kisebb, mint a szokásos normális szem. Az életkor előrehaladtával, már nagyjából 40 éves kor körül a szemlencse jelentősen nagyobbodni kezd. Ilyenkor, ha a hely kicsi, a szemlencse a pupilla területében elzárhatja a szem belső folyadékának (a csarnokvíznek) az áramlását, és ez váltja ki a csarnokzug elzáródását. Bár a probléma még az elzáródás előtt végzett egyszeri, ambuláns lézer kezeléssel teljesen megelőzhető, ez a kockázat fel nem ismerése miatt sokszor elmarad, és a beteg már csak a súlyos és végleges látáskárosodás kialakulása után kerül lézerkezelésre. Tehát ha valaki távolra pluszos szemüveget hord vagy a családban volt már glaukóma, szemét mindenképpen rendszeresen ellenőrizni kell tünetmentesen is. A szemorvosi vizsgálatkan alaposnak és hozzáértőnek kell lennie, nem elég, csupán a szemnyomásmérés. A krónikus zárt csarnokzugú glaukóma forma tünetszegényebb. A nyitott csarnokzugú glaukómák pedig teljesen fájdalmatlanok. Magyarországon a nyitott csarnokzugú glaukóma formák a leggyakoribb zöldhályog típusok. Erősen hajlamosít rá a rövidlátás és a vérrokonok között előfordult nyitott csarnokzugú glaukóma. Éppen ezért a fenti kockázati tényezőkkel bíró személyeknek különösen fontos a 40 éves kor feletti életszakaszban a rendszeres és jó minőségű szemorvosi vizsgálat, még teljes panaszmentesség esetén is.

Vegye komolyan a kézzsibbadást, izomsorvadást is okozhat!

2025. december 17.

Ártalmatlan tünet, de akár komoly betegség is állhat a kézzsibbadás mögött, amivel már az első tünetek megjelenésekor fontos lenne foglalkozni. Fontos ugyanis megtalálni az okot, hogy nem áll-e a háttérben idegkárosodás, amely akár kézsebészeti beavatkozást is igényelhet. Minél hamarabb kiderül, mi okozza a zsibbadást, annál nagyobb az esély a panaszok megszüntetésére és a káros következmények visszafordítására.

Talán mindenkivel előfordult már, hogy bizsergést, érzéketlenséget, tűszúrásszerű vagy égő érzést tapasztalt az ujjaiban vagy a kezében. Az átmeneti kézzsibbadás mögött néha teljesen ártalmatlan okok állnak, ilyen lehet az, amikor egy rossz testhelyzet vagy tartós mozdulatlanság miatt alakul ki. A vérkeringés visszaállításával és a testhelyzet változtatásával hamar elmúlnak a panaszok. Ugyanakkor, ha a zsibbadás ismétlődik vagy látszólag teljesen ok nélkül jelentkezik és nem is múlik el, komolyan kell venni a panaszokat. Olyan betegség is állhat ugyanis a háttérben, amelyhez orvosi, többnyire kézsebészeti szakértelem szükséges.

Dr. Sándor Zoltán kézsebész szerint a zsibbadás mögött leggyakrabban kéztő- vagy könyök alagút szindróma áll. Ebben az esetben a felső végtag érintett részein az idegek tartós nyomás alá kerülnek például gyulladás, munkahelyi vagy sportból adódó túlterhelés, hormonális változások miatt. Mindez azért gond, mert ha egy ideg túl hosszú ideig van leszorítva, nem tudja funkcióját megfelelően ellátni, ez pedig izomsorvadáshoz és az ujjak érzéketlenné válásához vezethet. A folyamat egy idő után nem visszafordítható és sajnos a végtag mozgáskorlátozottságához vezethet.

A szexualitástól a menopauzáig – így látják saját egészségüket a nők

2025. december 16.

A Richter Gedeon nemzetközi kutatása 12 000 résztvevő válasza alapján

A nők döntő többsége rendszeresen találkozik olyan, a saját testéhez kötődő tünetekkel és fájdalmakkal, amelyek jelentősen befolyásolják a mindennapjaikat. Ezek nagy részét mégis elhallgatás övezi: sokan nem beszélnek róluk, későn kérnek segítséget, vagy egyáltalán nem jutnak el szakemberhez. A női egészség a Richter Gedeon Nyrt. kiemelt üzletága. A vállalat célja, hogy ezen a területen Európa vezető gyógyszergyártójává váljon, és eredeti kutatási programjaival olyan, ma még korlátozottan kezelt betegségekben is előrelépést érjen el, mint az endometriózis vagy a policisztás ovárium szindróma. Erre a szakmai felelősségre reflektál a Richter Gedeon Nyrt. Tabutémák a női egészségben című nemzetközi kutatása.

A hat európai országban – Magyarországon, Németországban, Olaszországban, Portugáliában, Spanyolországban és az Egyesült Királyságban – összesen 12 000 nő részvételével készült reprezentatív, tudományos igényességű felméréssel a vállalat célja az volt, hogy feltárja, hogyan élik meg a nők a kifejezetten őket érintő betegségeket és élethelyzeteket, és mely pontokon nehezíti tabusítás a problémák felismerését, kimondását és kezelését.

A felmérés rávilágít: a nők döntő többsége rendszeresen találkozik olyan, a saját testéhez kötődő tünetekkel és fájdalmakkal, amelyek jelentősen befolyásolják a mindennapjaikat, mégis sok esetben elhallgatják őket, későn kérnek segítséget, vagy egyáltalán nem jutnak el szakemberhez.