Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Nem is gondolnád! Ezt kérdezik legtöbben a feng shui tanácsadótól

Érdekességek2023. szeptember 29.

Mit kérdeznek a legtöbben a feng shui tanácsadótól? Erre talán van tipped! De azt, hogy mi az, amit sosem kérdeznek, azt lehet, hogy sokkal nehezebb kitalálni. Halász Alexandra, a Youtube videói kapcsán közismert feng shui szakértő elárulja a választ mindkét kérdésre!  

A feng shui szerintem nem lakberendezés, hanem egy módszer arra, hogy az élő térben az élő ember – és persze a többi élőlény – élő rendszert hozzon létre, ami úgy működik, hogy rend lesz kívül és belül.

Mit kérdeznek a legtöbben? Na jó, igazából ki lehet találni…

Két téma kerül elő a legtöbbször: mit tegyek, hogy több pénzem legyen (Gazdagság-sarok), vagy mit tegyek, hogy boldog szerelmi életem legyen (Szerelem-sarok)? Ebből a kettőből is főleg a szerelem, az emberi kapcsolatokban való boldogság és boldogulás témája foglalkoztatja a legtöbb embert.

A kilenc lépés a kilenc titokhoz

A feng shui kilenc életterülettel foglalkozik, vagyis az életben minden törekvésünk besorolható valamelyik életterületre.


A kilenc életterületet pedig az alábbi képen láthatjuk:

Ez az, amiből még az is bőviben érzi magát, akinek semmije sincs …

A szerelmet és a pénzt a legtöbb ember kevesli, de harminc év alatt egyetlen levelet sem kaptam, amiben azt kérdezték volna, hogy „mit tegyek, hogy több legyen a bölcsességem”? Azzal valahogy a legtöbben elégedettek vagyunk…

Melyik a legfontosabb terület?

A feng shui a harmónia művészete, vagyis egyik terület sem fontosabb, mint a másik. A szerelmi élet és a pénzügyeink olyanok, mint egy műszer mutatója: ha valahol (más életterületen) baj van, itt „kijelez” a műszer. Valaki például nem tud kapcsolatokat teremteni (Hír és hírnév területe)… persze nincsen párkapcsolata.

Ha rossz dolgokat tanult a pénz kezeléséről a családjában (Család és egészség területe), akkor nem csoda, hogy baja lesz a bőséggel. Ha valaki sok mindent tanult (Tudás és bölcsesség), de nem mer kiállni vele a világ elé, akkor nem fog vele pénzt keresni… vagyis van még tanulnivalója, mégpedig leginkább az önismeret, a helyes önértékelés, önfelvállalás terén.

Tehát a probléma nem a Gazdagság területén van, ott hiába alkalmazná az illető a feng shui energianövelő módszereit.

A bágua iskola – a törekvés iskolája

A feng shui bágua iskolájának célja, hogy közelebb kerülhessünk az álmainkhoz, törekvéseinkhez. A „bágua”, vagy pa-koa kifejezés eleve azt jelenti, hogy „a törekvés területe”.

De a kulcs az, hogy megtaláljuk: igazából mit is szeretnénk, mi a fontos az életben. Lehet, hogy a meggazdagodásnál pillanatnyilag fontosabb feladat az egészségünk rendbe tétele… mégis milyen nehéz például elszánni magunkat a fogorvosnál tett látogatásra! (Nem egyszer tapasztaltam, hogy elment valaki megcsináltatni egy rég halogatott orvosi kivizsgálást, vagy fogorvosi kezelést – és napokon belül jól fizető megrendelést, állásajánlatot, fizetésemelést kapott!)

… de hol a kukac a cseresznyében?

Közel harminc éve foglalkozom feng shuival, és mindig izgalmas nyomozásnak tartottam, hogy megtaláljuk: igazából hol a kukac a cseresznyében?

Ha magadnál szeretnél erre a kérdésre választ kapni, tedd fel a kérdést: mi az a kínos dolog, amit már régóta halogatsz? Megszakítani a kapcsolatot egy vérszívó munkahellyel („jaj, találok-e másikat, beválok-e egy új helyen?”) vagy rokonnal, barátnővel („jaj, mi lesz, ha megsértődik?”)? Esetleg végre elindítani a rég megálmodott vállalkozást? Netán megmutatni a novelláidat a világnak? Elmenni tüdőszűrésre?

Számold fel a gócpontokat!

Figyeld meg, ha felszámolod ezt a „gócot”, mekkora lendületet kap az életed! Keresd a gócokat az otthonodban, irodádban, műhelyedben is… ezek a rég nem bolygatott zugok, fiókok, poros részek a szekrény tetején és az ágy alatt, a sötét kis energiacsapdák. Ami benned van, az körülötted is megjelenik… és ami körülötted van, az hat rád belül. Sokkal könnyebb lesz meghozni a fontos döntéseket, ha benned és körülötted rend van… ez már önmagában is növeli az önbizalmat.

Tedd rendbe az életed!

Nagyon megéri tehát megkeresni, hogy hol a „góc”, mi a valódi probléma, ami az egész életed energiaszintjét lehúzza? Aztán csak győzd nézni, mi minden új lép be az életedbe! Hogyan csináld? Erről szól a könyvem, amiben érthető és magyar példákkal, az elmúlt közel 30 év tapasztalataiból szemezgetve tudsz segíteni rendbe tenni az életed!


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Úti patika

2025. július 17.

Amikor a gyógyszer a családdal együtt utazik

Az utazás

Milyen gyógyszerekre lehet szükség, és hogyan érdemes kiválasztani, hogy melyik gyógyszer utazzon?
Az úti patika összeállításánál figyelembe kell venni azt, hogy ki(k)nél milyen panaszok orvoslására lehet szükség.

Nem mindegy, hogy hány éves, milyen alapbetegséggel küzd, milyen egyéb gyógyszereket szed az utazó.

Az úti patika tehát egy személyre vagy családra szabott gyógyszereket, kötszereket és egyéb patikaszereket tartalmazó csomag. Az úti patikának praktikusnak, kis helyen elférőnek, ugyanakkor az esetlegesen felmerülő problémákra „elsősegélyt” nyújtónak kell lennie. Összeállításánál az úti célt is figyelembe kell venni; mert pl. egy trópusi szigetre utazáskor valószínűbb az akut hasmenés, mint egy szomszédos országban való nyaraláskor. Kanyargós utakon való buszos kiránduláskor gyakori panasz az utazási betegség. Hegyi túrák alkalmával fokozott a kockázata a rándulásoknak, ficamoknak, bőrsérüléseknek. vízparton gyakoribbak lehetnek a rovarcsípések.

Vannak olyan panaszok is, amelyek bárhol és bármikor felléphetnek; így a láz és a fájdalom. A fájdalom- és lázcsillapító gyógyszer tehát kötelező kelléke az úti patikának. Érdemes olyan gyógyszerek mellett dönteni, amelyek akár az egész család számára megoldást kínálhatnak adott probléma esetén, és „kompatibilisek” a nyaralással járó esetleges meleggel. Lehetőség szerint kerülendők a hűtőben tárolandó gyógyszerek, a magasabb hőmérsékleten megolvadó kúpok. A tablettákénál problémásabb lehet a folyadékok, kenőcsök szállítása.

Új magyar applikáció támogatja a munkavállalók mentális jóllétét

2025. július 16.

Az elmúlt években többszörösére nőtt a pszichés okokra visszavezethető táppénzes napok száma

A munkahelyi mentális egészség kérdése egyre nagyobb kihívást jelent a vállalatok számára, hiszen miközben az alapvetően meghatározza a szervezet teljesítményét, a munkaerőpiacon mind nagyobb súllyal jelenlévő Z generáció már komoly elvárásokkal fordul a cégek felé ezen a téren is. A stressz mindennapos jelenség a hazai dolgozók kétharmadánál, amely gyakran még a pihenőnapokon sem csillapodik, emellett világszerte az alkalmazottak nagyjából 50%-a küzd a rohamosan terjedő kiégéssel, ami szélesebb értelemben vett egészségügyi tüneteket is okozhat. A probléma társadalmi jelentőségét felismerve három hazai cég fogott össze, hogy megalkossa a Health check nevű digitális megoldást, amely a munkavállalók mentális és fizikai állapotát átfogóan vizsgálja, hogy értékes visszajelzésekkel szolgáljon dolgozók és vállalatok számára egyaránt.

Az Európai Unióban átlagosan 136 milliárd euró, Magyarországon pedig nagyságrendileg 440 milliárd forint veszteség keletkezik évente a nem, vagy nem megfelelően kezelt munkahelyi stressz miatt, amely a kieső munkanapok mintegy 50-60%-áért felelős. Eközben a munkavállalók is egyre jelentősebbnek érzik a problémát, ráadásul többnyire magukra hagyva küzdenek vele: 10-ből 4 dolgozó úgy véli, hogy a fokozott stresszel járó pszichoszociális kockázatokat az adott szervezeten belül nem képesek hatékonyan orvosolni. Erre a kihívásra ad innovatív választ a Health check alkalmazás, melyet a Budapest központú startup, a CHEQ munkáltatói kommunikációs rendszerébe integrálták, szakmai partnere pedig a Pro Health Consulting Group és a munkahelyi pszichológiára specializálódott Minder.

„Ma már nem kérdés, hogy a munkavállalók mentális állapota milyen jelentős mértékben támogatja vagy éppen akadályozza a cégek hétköznapjait, a feladatellátás minőségét vagy konkrétan a termelékenységet. A digitális világban olyan eszközöket kell a cégek kezébe adni, melyek segítségével hatékonyabban felismerhetik és kezelhetik a dolgozóik mentális egészségéhez kapcsolódó problémákat” – mondta el Logemann-Molnár Zsófia a MINDER alapító szakpszichológusa. Az alkalmazás anonim visszajelzéseken alapuló „hőtérképet” készít a szervezetről, így a cégvezetők és HR-szakemberek gyorsan felismerhetik, hol van szükség beavatkozásra. Az eredmények alapján újratervezhetők a munkahelyi folyamatok és a célzott egészségmegőrző programok is – ezek pedig közvetlen konkrét üzleti előnyként járulnak hozzá a munkavállalói elköteleződés növeléséhez és a fluktuáció legyőzéséhez is.

Nyári vízparancsolat: igyál többet, érezd jobban magad!

2025. július 16.



A nyár a napfény, a strandolás és a szabadtéri programok szezonja, amikor még inkább oda kell figyelnünk a vízivásra. Sokan mégis csak akkor kortyolnak egyet, amikor már szomjasok, pedig ilyenkor a szervezet már rég vészhelyzetet jelez. Itt az ideje újra tudatosítani: a hidratáltság a jó közérzet és egészség kulcsa, különösen kánikulában – tanácsolja a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége.

A tested vízzel működik!

Nem túlzás azt mondani, hogy testünk döntően vízből áll: több mint 60%-át ez az éltető anyag teszi ki, sőt még a csontjainkban is van belőle! A víz segít fenntartani a normál testhőmérsékletet, támogatja a koncentrációt és elengedhetetlen az anyagcsere-folyamatokhoz. Már a súlyunk 2%-ának megfelelő folyadékvesztés is elég ahhoz, hogy fejfájást, fáradtságot vagy tompaságot érezzünk.

Mennyit kell inni?

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) állásfoglalása szerint a nőknek naponta legalább 2 liter, a férfiaknak pedig 2,5 liter vizet kell fogyasztaniuk, amibe minden élelmiszerforrásból származó beleszámít. A hazai táplálkozási ajánlás, az OKOSTÁNYÉR® azt javasolja, hogy naponta 8 pohár folyadékot igyunk! Ebből legalább 5 pohár ivóvíz (1 pohár = 2-2,5 dl) legyen, mert az a legalkalmasabb szomjoltásra. Gyümölcs- és zöldségleveket, cukortartalmú teákat, üdítőitalokat, turmixokat, tejes italokat (pl. kakaó, tejeskávé) csak a folyadékbevitel színesítésére, alkalmanként, kis mennyiségben ajánlják.

Ez a vízmennyiség azonban szobahőmérsékleten, normál fizikai terhelés, főként ülő életmód mellett végzett napi tevékenységek esetén elegendő a megfelelő folyadékegyensúly fenntartásához. Annak, aki fizikailag aktív életmódot él – fizikai munkát végez, vagy aktívan sportol –, a napi ajánlott mennyiség akár 4,5 literre is növekedhet. Terhesség és szoptatás alatt szintén magasabb az érték, 3,3-4,8 liter a napi vízszükséglet.