Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Mondj igent az életre! - Az őszi megújulás 7 lépcsője

Érdekességek2017. október 27.

Ha valóban fiatalosak, frissek, lelkesek szeretnénk lenni, akkor nem engedhetünk a mélabúnak, a szomorúságnak, a borongósabb időjárás miatti lehangolódásnak, mások sértő viselkedésének sem. A figyelmesség, szeretet, törődés valódi szerepeink közé tartoznak. A hangulat és kedv mindig ingadozik a negatív és pozitív végletek között és beláthatjuk, hogy nagyon sok konfliktust, problémát okoznak ezzel, hiszen mechanikusak. Mit tehetsz?  

 

Új hozzáállással 
A valódi megújulás új hozzáállást  kíván tőlünk. Új gondolkodást, új érzelmeket. A régi, az elme kínálta szokásokkal nem jutunk messzire, csak  körbe - körbe járunk. Ismétlődésekbe keveredünk. Teljesek, vagyis egészségesek,  így vagyunk: testi – lelki és szellemi hármasságunkban. 

A testi szintű változásoknak , végtelen formáját ismerjük. Ezek közé tartoznak a különbféle testkezelések  és alakformálások, a szépítő kúrák és sminkek, a haj és bőr ápolása, a  lábak szépségét kínáló módszerek, fogyás és hízás, no és a testmozgás, izomerő fejlesztés, narancsbőr és a többi. A  kínálat  végtelen!  Ezek a mechanikus változtatások fontosak  lehetnek és a legtöbb esetben  nagyon könnyen  meg is valósíthatóak.  De ezek az erőfeszítések egy idő után elfáradnak, kimerülnek. Sokszor elfárad a test is és megjelenik az unalom, már nem érdekes annyira, mint a legelején volt!

A  szemed csillogása, járásod könnyed nőiessége, a hangod  finomsága belülről születik meg, egy mindig friss, üde és derűs, lendületes erő jelenlétében. Amikor megéled a jelent, akkor érzékeled ezt  a finom erőt, ha mechanikus vagy, akkor könnyen belefáradsz. 


A megélt jelen gyakorlatai: 

  1. Ellazulva: Amikor a régi szokásaidat ismétled a figyelmedet a múltba, vagy a jövőbe irányítod, de amikor ellazult vagy, akkor a jelenben vagy.  Amikor ellazulsz, egyszerűen, mint a víz, átsiklasz a már megmerevedett régi  görcsből egy szabadabb térbe, ahol nincsenek a problémák.  Aztán újra megjelenik az elme, újra megjelenik egy  kérdés, vagy több. „Mi lesz, jaj, nem így kell, mit fognak szólni, jól csinálom és így újra  konfliktusba  keveredsz.” Ha folyton járatod a rokkát a fejedben, akkor nem tudsz ellazulni. Úgyhogy  engedd, egyszerű . Lazulj, oldódj és érzékelj! 
     
  2. Újrakezdve: Tanulónak lenni,  érinthetővé válni, ürességet feltételez. Amikor megérkezel, akkor elégedett vagy magaddal, elértél valamit  és megjelennek a konfliktust keltő gondolatok – érzések.  Amikor megérkezett vagy,  akkor a tested is merevebbé válik, hiszen a múltban versz tanyát. Öregszel, szomorodsz, vidámodsz és  elkeseredsz. Lehorgonyzott vagy. Az elme csapdájában vagy. Ha újrakezdesz, akkor teremtesz valami újat, de ehhez meg kell halnod, - tovább kell menned - a múlt számára újra és újra. Ez újjászületés, megújulás.  
     
  3. Béke: Belső kérés, belső hívás, melyre rá tudsz hangolódni, de ehhez le kell lassulnod, csendesedned, háttérbe szorítanod az elme fecsegését. A folytonos tevékenység, az állandó kényszer, hogy csinálj valamit, a problémákon való rágódás, küzdés, önsajnálat, bűntudat, eltávolít e ráhangolódási lehetőségtől. Mindezektől szétszórttá válik a figyelmed. Kövesd a közép hívását, hiszen a béke a felfordulás  mélyén, a hullámok mélyében nyílik, s te tudod a megszületését táplálni. 
     
  4. A szív: A feszültség amiben élsz, már nem is feszültség számodra, hiszen megszoktad és jól bevált  szokásoddá vált. Észre sem veszed, hogy a feszültség egy kis szűk helyre szorít be téged és szíved is e  szorításban él. Nincs tudomásod erről az állandó görcsös állapotodról, amit minden pillanatban magaddal cipelsz! Már nem is tudod, hogy milyen valóban ellazulni, valóban oldódni, finoman érzékelni, áramolni. Az elme a feszültség. Vele nem tudsz ellazulni. Amíg kiszolgáltatottja vagy,  nem megy. Csak amikor  utat engedsz a szeretet, a közép erejének,  akkor lazulhat  el a szíved is és ide nem férkőzik be az elme, a „szeretem, nem szeretem„ konfliktusával. 
  5. Fájdalom: Fájdalom az, amikor ezer darabra hullik az, amit magadról és a világról tévesen gondoltál. Darabokra hullanak az illúzióid, téves hiedelmeid, képzelgéseid. Fájdalom, amikor  belenézel az általad teremtett zűrzavarba abba a forrásba, melyből erőt meríthetsz. 
     
  6. Tökéletesség:  A legtöbben erre vágynak és ez csapda. Nem mehet minden a legjobban az életben és  ha jól és simán mennek  is a dolgok, akkor talán nem is érdeklődsz az élet mélységei iránt. Jó lesz neked és ez nem jó neked! Talán furcsállod, de a tökéletlenségben számos lehetőség rejlik a  változásra és ha elfogadod, hogy tökéletlenül vagy tökéletes az a lehető legjobb számodra. 
     
  7. Fejből a szívbe:  Ismered az elme komplikációit és ravaszságát? Az elme kormányzása alatt mindig adódik valamilyen probléma. Az elme uralmával  az agyonbonyolított, lerombolt élet oda vezet, ahol most élünk. Zűrzavarba, melyet biztos te magad is megtapasztaltál már, mintha a pszichiátrián lennél. Igen, ez az!  Üdvözöllek a pszichiátrián!

A fejből a szívbe jutni nem egy könnyű utazás és mégis ez az egyetlen lehetséges lépés, mely a vágyott emberibb életet elhozza számunkra. A szívünkben élni, nem jelent érzelgősséget. A szívben élni nem a hangulat és nem a kedv kérdése!  Az elme a helyére kerül, hiszen nem úr.  A szív vezet és te a szív része vagy. 


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Többféleképpen oldható a vizsgák előtti szorongás és stressz

2025. június 27.



Napi nyolc óra minőségi alvással, rendszeresen végzett testmozgással, tíz-tizenöt perces pihenőidőkkel, relaxációs gyakorlatokkal csökkenthető a vizsgák előtti szorongás és stressz. A kiegyensúlyozottsághoz ilyenkor még fontosabb a tudatos felkészülés, a megfelelő időbeosztás, a napi vagy heti teendők pontos összeállítása. A hatékony stresszkezelés egyik alapja, a feszült állapot testi és lelki jeleinek felismerése, tudatosítása, melyek ezt követően a megfelelő technikákkal, stratégiákkal hatékonyan enyhíthetők – mondja Cserép Melinda, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika szakpszichológusa.


A stressz, így a vizsgadrukk teljesen természetes jelenség, a szervezet válasza a kihívást jelentő helyzetekre, azonban jelentősen befolyásolhatja a tanulók teljesítményét, fizikai-és pszichés jóllétét. A vizsgaidőszakban a fiatalok fokozott lelki és mentális megterhelésnek vannak kitéve, az ezekkel járó stressz, szorongásos tüneteket, alvási problémákat, étvágytalanságot vagy épp fokozott evési késztetést, ingerlékenységet, koncentrációs nehézségeket okozhat, mindezek pedig tovább nehezítik a felkészülést, ronthatják az eredményeket. „Ilyen típusú panaszokról gyakran számolnak be a hozzánk forduló serdülők felvételi- és érettségi időszakban vagy épp osztályozóvizsgák környékén – hangsúlyozza Cserép Melinda szakpszichológus.

Így lesz gondtalan a pihenés – fogászati panaszok nélkül

2025. június 27.

Szakértői tanácsok nyaralóknak a fogak egészségéért

A várva várt nyaralás hevében, a gondos csomagolás és felkészülés ellenére is becsúszhat az a baki, hogy a szájápolási eszközök otthon maradnak. Ebben az időszakban az is előfordul, hogy egyszerűen lazábban vesszük a napi rutint. Szakértő hívja fel a figyelmet arra, milyen következményekkel járhat a hanyagság, hogyan óvhatjuk meg a fogaink egészségét az utazás alatt is.

A nyári vakáció alkalmával javasolt ugyanolyan gondossággal összeállítani a szájápolási csomagot is, mint ahogy magát az utazást megszerveztük. Ma már a nagyobb gyártók kínálatában minden fontos eszköz megtalálható ahhoz, hogy a szájápolás terén se legyen szükség kompromisszumra, a nyaralás alatt sem. Kompakt hordozható eszközöket, kisebb kiszerelésű fogkrémet, szájvizet is magunkkal vihetünk, ezek repülős utaknál különösen hasznosak.

Gyors, praktikus megoldások

„Sokan tapasztalják, hogy a vakáció izgalma eltereli a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás” – fogalmaz Ferenczi Eszter dentálhigiénikus. „Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy gyakran előfordul, otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ilyenkor érkezéskor kellemetlen kihívást jelenthet egy megfelelő üzlet felkutatása, ahol nemcsak a nyelvi nehézségekkel, de az ismeretlen termékekkel és a csomagolások értelmezésével is meg kell küzdenünk” – figyelmeztet a szakértő.
Egy hosszú út során az is előfordulhat, hogy egyszerűen nincs lehetőség a fogmosásra.

„Ilyenkor érkezéskor gyors megoldás lehet egy mentolos rágótabletta vagy cukorka, ami átmenetileg felfrissíti a leheletet” – javasolja a Dental Rituals tulajdonosa.

Azonban nem csak a feledékenység okozhat problémát.
A legkellemetlenebb forgatókönyv, ha pont a nyaralás alatt kezd el fájni egy fog. „Helyismeret hiányában nehéz és költséges is lehet a sürgősségi beavatkozás igénybevétele, különösen akkor, ha nem beszéljük az adott ország nyelvét. Kempingezés vagy túrázás alkalmával, ahol korlátozottak a segítségkérési lehetőségek, egy intenzív fogfájás akár a tervezettnél korábban véget vethet a kalandnak” – mondta Ferenczi Eszter.

10 dolog, amitől óvd a gyereked nyáron

2025. június 26.

A nyár számtalan kalandot és izgalmat tartogat a gyerekek számára. A vakáció a strandolás, a sport és a játék ideje. Az élményekkel együtt azonban veszélyek is járnak, ezért ilyenkor nagyobb szabadság elővigyázatosságra van szükség, hogy elkerüljük az esetleges baleseteket. Összegyűjtöttük a tíz legfontosabb tudnivalót, amire figyelni kell, nehogy sérülés vagy betegség tegye tönkre a nyaralást. 

1.    Ha autóval utazunk, ügyeljünk, hogy mindegyik kisgyermek a megfelelő méretű gyermekülésben legyen bekötve! A nagyobb gyerekek és a szülők pedig feltétlenül használják a biztonsági öveket, még rövid távolságokra is! A legkisebbeket menetiránynak háttal kell bekötni, ellenkező esetben a fej előrebillenésekor eltörhet a nyaka.

2.    Ha külföldre készülünk, utasbiztosítás nélkül ne lépjük át az országhatárt! Különösen azoknak érdemes erre figyelniük, akik gyerekekkel utaznak. Egy szakosodott online kutatásából kiderült, hogy a megkérdezettek 14%-ával történt már baleset vagy megbetegedés külföldi utazás során. A családok, kisgyermekesek jellemzően a saját szervezésű utazásokat részesítik előnyben, s ilyenkor a sok tennivaló között elfelejtődhet a biztosítás. Pedig egy külföldi gyógykezelés vagy mentés akár milliókba is kerülhet.

3.    Csak úgy engedjük a gyerekeket biciklivel, görkorival vagy rolleren közúton közlekedni, ha bukósisakot visel! Ha kisgyermeket szállítunk kerékpáron, feltétlenül ültessük  megfelelően rögzített gyerekülésbe, különben leeshet vagy a lába beakadhat a küllőkbe, és nagyon súlyos sérülést szenvedhet.

4.    Nyáron sokan kerékpárra ülnek, akik egyébként ritkán bicikliznek, és nem rendelkeznek rutinnal a forgalomban. Nagy óvatosságot követel, ha gyerekeket viszünk vagy engedünk biciklizni az utakon. Tanítsuk meg nekik a legfontosabb szabályokat, mielőtt elindulnánk, és akár útközben is gyakoroljuk velük a tudnivalókat. Lehetőleg mindig legyen velük felnőtt kísérő. Autóvezetőként pedig legyünk különösen türelmesek és elővigyázatosak, ha kiskorú kerékpárosok mellett haladunk el.