Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Mit csinálhat két nő a wc-ben?

Érdekességek2023. január 21.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.Vannak dolgok, amiket a nők kifejezetten szeretnek együtt csinálni. Például kettesben meglátogatni az illemhelyet. De miért?  

A nagy titok
A férfiak persze nevetve legyintenek ezekre, mondván: ezek csak véletlen egybeesések, vagy női hülyeségek, kérem. Ne tulajdonítsunk már ekkora jelentőséget ilyesfajta női csacskaságoknak. Bár valószínűleg sokuk fantáziáját begyújtja azért a kérdés: mi történhet például az illemhely zárt falain belül két nő között?

Nos, nem kell semmi pikánsra gondolni.

A közös wc-re járás motivációi egyébként is szerteágazóak. Először is, egyedül megközelíteni a toalettet némelykor felelőtlennek tűnik, hiszen egy magányos nő a székek és asztalok labirintusában bóklászva könnyen válhat kósza férfitekintetek és kéretlen szavak céltáblájává. Egy barátnővel felszerelkezve azonban máris bátrabban vesszük az akadályokat. Olyan ez, mint a napi smink. Ahogy felkerül az arcra, máris egyfajta védőpajzsként funkcionál.

Ráadásul a magukon könnyíteni szándékozók hosszú sorát is könnyebb kivárni, ha van kivel beszélgetni, és közösen elviselni a kritikus női pillantások egész garmadáját.

De lépjünk tovább.

Mire jó még a toelett-társ?
Egy ízig-vérig nő teljes menetfelszerelésben közelíti meg a célpontot, így táskák, kabátok és egyéb kiegészítők hadát hurcolja magával- ezek biztonságos elhelyezése és őrzése is alkalmi kísérőnk feladatává válik, mint ahogy a kilincs nélküli ajtó előtti strázsálás is.

A férfiak bizonyára nem ismerik az idegen wc-k kellemetlen velejáróit. Egy kilincs nélküli ajtó ugyanis kissé megnehezíti a wc funkcionális és nyugodt használatát. Az őrző-védő társ jelenléte azonban megnyugtatja a női lelket, aki nem hajszolja bele magát őrült kapkodásba a „rányitók” miatt.

De vannak itt jóval fontosabb szempontok is.


Alkalmi pletykálda
A tükör előtt ácsorogva, sminkkészítés és fésülködés közepette nincs is jobb egy kiadós pletykálkodásnál, amit férfitársaink jelenléte nélkül tehetünk meg. Ilyen szempontból a nyilvános wc-nek misztikus szerepe van, afféle piactérként funkcionál, ahol szaftos pletykák, történetek cserélhetnek gazdát.

Mindemellett itt aztán kölcsönkérhetjük társunk szuper sminkkészletét, szemrevételezhetjük egymás öltözetét-ilyenkor van mód az apróbb öltözködésbeli malőrök kijavítására is. Egyszóval valódi rekreációs pillanatok részeseivé válhatunk, s megújulva léphetünk a minket már türelmetlenül váró férfitársasághoz, aki épp azon elmélkedett: mit csinálhat két nő a wc-ben?

Képforrás: Canva Pro adatbázis.

forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Tartogatott vizelet és hüvelyszárazság is hajlamosíthat hólyaghurutra

2025. június 24.



Sokan úgy kapcsolják össze az úgynevezett felfázást a hideggel, hogy úgy vélik, a hideg vízben való tartózkodás vagy akár egy hideg kövön ülés okozza a kínzó tüneteiket. Holott a hólyaghurutot vagy cisztitiszt valójában baktériumok okozzák, bár ténylegesen van néhány hajlamosító tényező, amelyeket érdemes ismerni. Ezeket mutatta be dr. Bajor Gábor, az Urológiai Központ – Prima Medica urológusa.

Mi okozza valójában a hólyaghurutot?

A közkeletű, téves megnevezéssel felfázásnak nevezett cisztitiszt általában olyan baktériumok okozzák, amelyek normálisan is jelen vannak a vastagbélben, és szükség is van rájuk. Azonban, ha a húgyutakba kerülnek és elszaporodnak, ott már kórokozókká válhatnak és nagyon fájdalmas hólyaghurutot hozhatnak létre. Az egyik leggyakoribb ilyen kórokozó az Echerichia coli (E. coli.) baktérium. De miért juthat be egy alapvetően bélben tartózkodó baktérium a húgyutakba és miért fenyegeti ez a veszély erősebben a nőket?


Több hajlamosító tényező hozzájárulhat ahhoz, hogy a bélbaktériumok a húgyutakba juthassanak, és ott elszaporodva betegséget okozzanak. A nőknek alapvetően rövidebb a húgycsöve, ami azt jelenti, hogy a baktériumoknak kevesebbet kell utaznia, hogy elérjék a húgyhólyagot, valamint a húgycső alsó harmada folyamatosan ki van téve a hüvelyből és a végbélből származó kórokozókkal való találkozásnak – ismerteti Bajor doktor. – Ezen kívül sok nő úgy tapasztalhatja, hogy szexuális aktus után jelennek meg a tünetek, és ebből tévesen arra következtethetnek, hogy esetleg nemi betegségről van szó. Holott csak az történik, hogy a nemi élettel járó mechanikai behatás elősegítheti a kórokozók bejutását a hólyagba a rövid húgycsövön keresztül. Vagyis bár az intenzív szexuális élet és gyakori partnerváltás hajlamosíthat a húgyúti fertőzésekre, azok önmagukban nem tartoznak az STD kategóriába.

Akár génszerkesztési technológiával is kezelhetnek egy ritka betegséget

2025. június 24.



A legújabb gyógyszerfejlesztéseknek köszönhetően az örökletes angioödéma, ez a nem egyszer életveszélyes állapottal járó ritka betegség akár már a közeljövőben génszerkesztési technológiával is kezelhetővé válik – mondja dr. Farkas Henriette, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászai és Hematológiai Klinika egyetemi tanára, az Országos Angioödéma Referencia és Kiválósági Központ vezetője.

Az örökletes angioödéma (Hereditary Angioedema – HAE/HANO) egy ritka betegség, ami olyan ödémás rohamokat képes okozni, amelyek életveszélyes állapotot is előidézhetnek. Az ödéma jelentkezhet kézen, lábon, arcon és a gégében, ez utóbbi fulladáshoz vezethet.

Milyen tünetekkel kell mindenképpen nőgyógyászhoz fordulni?

2025. június 23.



Egy nőnek nagyon fontos figyelnie a teste jelzéseit, és tudnia azt, mi az, ami szokásosnak, normálisnak tekinthető, és mi az, ami figyelmeztető jelnek számít, és amit mindenképpen látnia kell nőgyógyásznak is. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ – Prima Medica szülész-nőgyógyásza, a daganatos nőgyógyászati kórképek specialistája azokra a tünetekre hívta fel a figyelmet, amelyek akár (természetesen korántsem minden esetben) daganatos megbetegedésre utalhatnak, és amelyek ellenőrzése elengedhetetlenül fontos. 

A nőgyógyászati daganatok tünetei változatosak lehetnek

A nőgyógyászati jellegű daganatok – így a méhtest-, méhnyak-, petefészek-, hüvely-, szeméremtestrák – tünetei nem azonosak mindenkinél, hiszen részben az egyes típusok is különböző tüneteket adhatnak, részben pedig minden szervezet eltérően reagálhat. Mindazonáltal vannak olyan, a legtöbb esetben megjelenő panaszok, jelek, amelyek feltétlenül nőgyógyászati kivizsgálásra szorulnak. Ezek az alábbiak:  
– Rendellenes hüvelyi vérzés vagy folyás szinte minden nőgyógyászati daganat tünete lehet.
– Túl gyorsan kialakuló teltségérzet vagy étkezési nehézség, puffadás, alhasi- és/vagy derékfájdalom gyakori tünet petefészekrák esetén.
– Medencei fájdalom vagy nyomás szintén utalhat petefészek- és méhtestdaganatra.
– Gyakori, sürgető vizelési inger és/vagy szorulás jelezheti a petefészek- és hüvelyi daganat jelenlétét.
– Ha viszketés, égő érzés, fájdalom, érzékenység tapasztalható a szeméremtestben, vagy megváltozik a bőrszín vagy a bőrfelszín – sebek, hegek jelennek meg – az a szeméremtestrák tünete is lehet.