Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Mik lesznek idén a legmenőbb gyerekjelmezek?

Érdekességek2018. február 03.

Az anyukáknak sok fejtörést, a gyerekeknek sok mókázást tartogat a farsangi időszak minden évben. A hercegnők, lovagok, aktuális mese és képregényhősök lepik el ilyenkor a bölcsiket és ovikat. Íme, néhány tipp, amivel megkönnyíthetjük az idei ötletelést és felkészülést, sőt a legjobbakkal akár még nyerni is lehet a Sudocrem farsangi jelmezversenyén.

Cuki állatjelmezek bébiknek

Ma már nagyon édes babajelmezek közül válogathatunk a kis nyuszitól az orrszarvún át egészen a tigrisig, pihe-puha plüssökbe öltöztehetjük kisbabánkat. Ha valaki mégis inkább az házi készítésű álarcra esküszik, pillanatok alatt pillangót varázsolhat egy színes tipegőből. A szárnyakat készíthetjük kartonpapírból, melyet színes csomagolópapír, esetleg organza borítással lehet feldobni. Fontos, hogy a szárnyak színe harmonizáljon a babaruha színével. A fejdísz is egyszerűen elkészíthető, sapkára, esetleg hajpántra ragaszthatunk két antennát, hogy még eredetibb legyen a jelmez.


Tündéri kislány jelmezek

Melyik kislány ne ugrálna örömében, ha egy igazi királylány vagy egy tündér bőrébe bújhatna? Ha biztosra akarunk menni, hogy igazi mesehős jelmezbe bújhasson a gyermekünk, akkor a kölcsönzővel nem lőhetünk mellé, viszont érdemes időben kiválasztani az igazit. Akik mégis az utolsó pillanatra hagyják a keresgélést vagy jobban értékelik az otthoni közös alkotást, akkor a tündérjelmez nyerő megoldás lehet. Ezt varrás nélkül is el lehet készíteni könnyen beszerezhető alapanyagokból. A szárnyakat a lepkejelmeznél leírtak szerint vágjuk ki. A ruhácskához érdemes szatént vagy más légies anyagot használni, melyet rögzíthetünk a deréknál egy övvel, vagy egy csík anyaggal. Fejdísznek a mostanában trendi virágos fejpántok közül szerezzünk be egyet, és a varázspálcáról se feledkezzünk meg: egy csomagolópapírral körbetekert hurkapálcára ragasszunk egy kartonból kivágott és beszínezett csillagot vagy szívecskét, és kész is a teljesen egyedi jelmezünk.

Képregényhősök és rosszfiúk

Nem kérdés, hogy a világot megmentő képregényhősök nagy népszerűségnek örvendenek már a legkisebbek körében is, ezzel együtt a „rosszfiúk” is egyre többször tűnnek fel a farsangokon, és szinte minden jelmezkölcsönzőben széles választékban találjuk őket. Egyszerűbb szuperhősjelmezt viszont akár otthon is készíthetünk. Elég kivágni papírból egy maszkot, amit gumipánttal rögzíthetünk, palástként pedig bármilyen könnyebb fajta ruhaanyag megfelel, ezt érdemes csattal vagy tépőzárral rögzíteni a kis szuperhős nyakánál. Áldozzunk fel egy pólót a farsangi buli kedvéért, és azt pedig tetszés szerint felvarrókkal dekorálhatjuk vagy akár textilfilccel is rárajzolhatjuk a szuperhős emblémáit. A fiúk a hősök mellett imádják az extrém foglalkozások képviselőit, tűzoltókat, seriffeket, rendőröket, de az egyik legizgalmasabb szakma a fellegeket átszelő pilótáé. A csináld magad pilótajelmezhez nem is kell más, mint egy barnás sapka, egy védőszemüveg és egy menő sál. Ha teljessé akarjuk tenni a képet még esetleg egy barna vagy fekete bőrkesztyűvel dobhatjuk fel a szettet.

Ha megvan az ötlet, akkor az anyukák és az apukák idén egy igazán kreatív játékkal tehetik próbára magukat. A Sudocrem farsangi gyermekfotó pályázatot hirdet. A nyereményjátékban való részvételhez január 25. és február 15. között kell a kicsik jelmezes fotóját feltöltetni Instagramra #sudocremfarsang hashtaggel. A nyertes a legtöbb like-ot gyűjtő fotó. Aki idén orrszarvúnak, a Sudocrem kabalaállatának öltözteti kisgyermekét garantált ajándékot kap, a főnyeremény pedig egy Családi Móka élménycsomag.


forrás: BÉBIK.HU
hírek, aktualitások

Hogyan kell használni a fényvédő termékeket?

2025. július 03.



A fényvédő termékek teljes mértékben csak akkor hatékonyak, ha megfelelő mennyiségben és időközben alkalmazzák őket.

Az átlagos testméretű felnőttek teljes testfelületének védelméhez kb. hat teáskanálnyi (kb. 35 ml) mennyiségnek megfelelő fényvédő készítmény szükséges. Ajánlatos már a napozás, napon tartózkodás előtt 20 perccel bekenni a bőrt, és ezt kétóránként megismételni.

Fürdés, erős izzadás után is ismételni szükséges a bőr lekenését. Egy átlagos flakonnyi fényvédő készítmény tehát 1-2 nap alatt elfogy. Ha ennél tovább kitart, akkor valami helytelen volt az alkalmazás során.

Sokan a tartós napozás helyett megszakításokkal napoznak, mert így vélik elkerülni a tartós sugárzás hatását. A rossz hír az, hogy az ultraviola sugárzás hatása felhalmozódik (kumulálódik) a nap folyamán, tehát a napozásra szánt összidő ne legyen több fél–egy óránál.

Nem múlik a nyakmerevség? Fontos az orvosi kivizsgálás

2025. július 03.



A nyaki merevség általában egy egyszerű „elalvás” miatt alakul ki, de ha az állapot tartósan fennáll, az jelentősen rányomja a bélyegét a hétköznapokra, különösen, ha más tünetek, például váll- vagy fejfájás is társulnak mellé. Dr. Csengei Gábor PhD, a Fájdalomközpont – Prima Medica reumatológusa azokra a jelekre hívta fel a figyelmet, amelyekkel orvoshoz kell fordulni.

A merev nyak az autóvezetésben is akadályozhat

A nyakmerevség jellegzetes tünete a fájdalom és nyak mozgatásának nehézsége, amely főként a fej oldalra fordításkor jelentkezik. Néha a nyak olyan merevvé válhat, hogy csak a teljes test elfordításával tudunk oldalra nézni. Igen gyakran jelentkezik ez a panasz reggel, felkelés után, ám egyes esetekben egész nap fennmarad a merevség. Máskor konkrét mozdulathoz köthető a fájdalom, amikor mintegy „meghúzzuk” a nyakunkat. Elképzelhető, hogy a nyaki probléma az oka a fejfájásnak, váll- és karfájdalomnak is.
– A nyaki merevséggel járó fájdalom az egészen enyhétől a komoly, éles, kínzó érzésig terjedhet. Különösen oldalra fordításnál nyilallhat bele a fájdalom a testrészbe, ami adott esetben lehetetlenné teszi az olyan mindennapos tevékenységeket, mint például az autóvezetés.

Izomfeszülés és gerincprobléma is okozhatja


A nyakmerevség leggyakoribb oka a rándulás. Különösen a lapockaemelő izom hajlamos a sérülésre, amely összekapcsolja a nyaki gerincet a vállal. Ez az izom számos, hétköznapi tevékenység során megrándulhat, terhelődhet. Ilyen lehet például a rossz pozícióban történő alvás, a sportsérülés, amikor hirtelen behatásra oldalra csapódik a fej, vagy éppen a tartós, helytelen nyakpozíció, jellemzően számítógép- vagy mobiltelefon-használat kapcsán. Az is gyakori eset, hogy a tartós stressz miatti izomfeszültség okozza a nyak merevségét is – foglalja össze a tudnivalókat Csengei doktor.

A fenntartható táplálkozás gyakorlati szempontjai

2025. július 02.



Nincs általános és globális fenntartható étrend. Egy étrend akkor fenntartható, ha az adott nemzet földrajzi elhelyezkedéséhez, környezeti adottságaihoz, gasztronómiai szokásaihoz, vallási előírásaihoz alkalmazkodik. Hatalmas jelentőséggel bír a fenntarthatóságon belül a reklámokból oly jól ismert „vedd a hazait!” Valóban tisztában vagyunk azzal, mikor minek van szezonja? A nagy élelmiszerláncok januártól decemberig kínálnak szinte minden zöldséget, gyümölcsöt. A szezonális termékek közti eligazodásban – az áron kívül – segítségünkre lehet az MDOSZ Terítéken az egészség FB oldala, ahol elérhető az ún. szezonális táblázat (1. táblázat).




Fenntarthatósági szempont
Tevékenység


Húsfogyasztás
Az elfogyasztott hús mennyiségének csökkentése
Heti legalább 1 húsmentes nap beiktatása Hús kiváltása egyéb teljes értékű fehérjékkel (tojás, tejtermékek)


Halfogyasztás
Heti legalább egy alkalommal fogyasszunk halat
Válasszuk az MSC jelzéssel ellátott termékeket
Fogyasszunk minél több hazai halt


Élelmiszerhulladék
Tervezzük meg előre az étrendünket Bevásárlás előtt készítsünk listát és ne menjünk éhesen vásárolni Figyeljünk a szavatossági időre és a termékek megfelelő tárolására Vigyünk magunkkal többször használatos zsákot és szatyrot a termékeknek


Globalizáció élelmiszerkilométer
Válasszunk helyi termékeket Ellenőrizzük a termék címkéjén a származási országot Fogyasszunk idényjellegű zöldségeket és gyümölcsöt


Egészséges táplálkozás
Csak annyi táplálékot vigyünk be, amennyire szervezetünknek ténylegesen szüksége van Étkezzünk rendszeresen és változatosan Ha nem szükséges, ne zárjunk ki semmit az étrendünkből Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket