Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Miért keres másik nőt? 7 ok, amiért megcsal! - A hűtlenségről őszintén

Érdekességek2022. június 03.

Nők ezrei talán el sem tudnák képzelni, milyen profán okai lehetnek annak, amiért a férfi megcsal egy nőt. Mindent megteszel neki, szereted, imádod, de mégis megteszi. Hálátlan-e a hűtlen? A mellékvágányokról őszintén.  

Képforrás: Canva Pro adatbázis.Szinte nincs olyan 30 évesnél idősebb nő, akivel ne történt volna meg egyszer, legalább...

Sajnos akkor is igaz lehet, ha nem tudsz róla, mert bizony a férfiak hajlamosak rá. Ne söpörjük a szőnyeg alá a kérdést, a probléma ugyanis kivédhető.

1. Az első és legfontosabb tudnivaló, hogy a férfinak valóban szüksége van változatosságra. Ha rád un, és másik nőt keres, akkor nem hálátlan szemét, hűtlen fajankó, hanem egyszerűen megun, nem tehetsz róla, de másik ízre, illatra, barátnőre vágyik. Sok nő azt gondolja, hogy ha naponta és mindent megad párjának, akkor az majd nem hagyja el. Ez csak azokra a férfiakra igaz, akik a szexet az önnön kielégülésükért végzik, nekik ez valóban elegendő. Akik viszont inkább teljesíteni, vadászni, hódítani szeretnek, akiknél fontosabb a mit, mint a milyen gyakran, és a rendszeresség kérdése, azok bizony naponta még gyorsabban rád unnak. Néha kell egy kis szünet. Utazz el a barátnőddel, haverjaiddal valahová, menj el egy kurzusra, vagy csak tarts szünetet, foglald le magad és párodat más tennivalóval és programmal!

2. A férfi a változatosságot keresi, tehát nem árt tudni, hogy hiába áll neked egy festett hajszín marha jól, egyszerűen 10 év után, unalmas. Ez alól érdekes módon kivétel lehet a természetes hajszín, ami ugyanis természetesen a tiéd az nem szín, hanem a részed, és nem olyan, mint egy ruhadarab, hanem megunhatatlan. Ezért vagy változtass gyakran frizurádon, ruháidon, stb., vagy viselkedj borzasztó természetesen, aminek megvan a maga kis romantikája. Apró kis trükkökkel változtass, lehet ez a szőr vicces mintázatban való leborotválása, egy henna tetoválás, egy ruhaköltemény, stb., lényeg, hogy új designt válassz. Ide tarozik a személyiséged is. Ha mindig és mindenre ugyanaz a reakciód, ha a párod állandóan ugyan azt a tónusú, jó rendben szívemet hallja tőled, egyszerűen egy idő után meg sem fogja hallani - és nem bunkóságból. A stílusod legyen figyelemfelkeltő. Minden egyes új napon meg kell hódítanod a másikat, ha más nem azzal, hogy kedvesen hozzábújva, közlöd, fáradt vagy.

3. A férfi e mellett gyakran azért is félrelép, mert nem bírja a kötöttségeket, és tudattalan reakció ez a menekülésre. Ezért már azzal megelőzheted a problémát, hogy nem mindenáron házasságra kényszeríted kedvesed, és azonnal az együttélést követeled tőle, hanem csak akkor cihelődsz vele össze, ha már érett erre a feladatra, és maga választja. 

4. Meg kell említeni az újdonság varázsát is, amely valóban minden ember életében előfordul párszor. Egy olyan személy jelenik meg a páros életében - és így sajátodban is - aki üde színfolt, aki leveszi a lábáról. A férfiak ennek a csábításnak általában gyakrabban engednek, viszont nem igaz hogy könnyebben. Azok az egyébként 60-40% alapon szerveződő nők, akik végül beleugranak ebbe a lehetőségbe, könnyebben, sokszor, gondolkodás nélkül engednek a csábításnak.


5. Igen komoly probléma lehet a kertész - virág probléma is, amelyet nemrégiben ismertetett egy kedves barátnőm. A legtöbb nő ma nem képes virág lenni, hanem csupán kertész, aki a másikért tesz, őt folyton gondozza és anyáskodik felette. Valóban így van ez azoknál a pasiknál, akik tehetetlennek látszanak, anyásak vagy csak éppen amolyan bohém agglegények. Azonban a nők alaptermészete, hogy virág, és nem pedig kertésznek lenni ebben a kapcsolatban, így meg kell értened, ha a pasid melletted egy virág, akkor egy idő után elő fog belőle törni a kertész, vagyis addig fog ostromolni egy virág-nőt, amíg végre be nem bizonyíthatja magának hogy képes erre a kis kertművelésre, vagyis a hódításra és gondoskodásra. Engedd meg, hogy kertész legyen, sőt csavard az ujjad köré. Nem kell mindig, de legalább életetek felében legyen a férfi, férfi. Ha pedig az a típus - legalábbis a ti személyes kapcsolatotokban - aki mellett jobb, ha elviszed magad valahová, mert ő nem fog, akkor ajánlott gyorsan kereket oldanod ebből a kapcsolatból.

6. Hanyagság a hatodik ok. Ha sem ő, sem te, nem vagytok egy idő után igényesek magatokra, ha minden a megszokottság szürke medrében folyik a mindennapokban, akkor maga a pozitív sokk, az ebből kilépek hatása is, nagyon vonzó lehet. Ez esetben megcsalás nem több mint végre valami történik velem, ami jobb, mint ez a pangó, büdös állóvíz. Ezt igényességgel, napi rendszerrel, a dolgok módjának megadásával tudod kikerülni. Ide tartozik az is, hogy a vajas kenyér még 10 év után is lehet érdekes, ha mellé szépen elrendezed a paradicsomszeleteket, vagy egy szál petrezselymet, vagy a zsíros kenyér is jobban csúszik, ha mellé egy hideg, behűtött sört mellékelsz, amit előtte játékosan végigfuttatsz a párod tarkóján. Apró viccek, és ezektől egy bizonyos elegancia köszönt életedbe, amely a hűség egyik gyökere lehet.

7.  Végül, de nem utolsó sorban, miattad csal meg! Ennél jobban nehéz lenne megfogalmazni a nők kivetítéseit. Nagyon sok nő a kapcsolat elejétől kezdve ideális viszony estén is fél a párja elvesztésétől, fél attól, hogy a másik elgyengíti, ellágyítja, és majd megtöri, az elejétől kezdve gyötrődik, meg fogja-e csalni, mert a környezete ezt beszélte belé. Ezek a nők tudattalanul úgy viselkednek, olyan jeleket adnak a pasinak, és bevonzzák életükbe azt a negatív, és sokkoló élményt, amit aztán a másik szemét, aljas hűtlenségeként neveznek meg. Nagyon fontos, hogy ne a bizalmatlanságból indulj a bizalom felé, hogy vagy kiépíti benne, vagy nem, hanem alapból bízz az emberben, és kérd, ezt őrizze meg.

Ha már megtörtént a baj, akkor pedig, igyekezz kevésbé kapaszkodni a múltba, ha egyszeri kilengésről van szó, és orvosolja, igyekezz megbocsátani, ha viszont láthatóan átmegy az önérzeteden, akkor pedig, ne kapaszkodj belé feleslegesen, ne fuss olyan szekér után, amelyik nem vesz fel, esetleg áthajt rajtad. Így neked is jobbak az esélyeid egy olyan kapcsolatra, ahol kedvesed megérdemel.

+ 1 Soha ne feledd el, hogy a jó kapcsolathoz barátságra, és őszinteségre is szükség van. Ha nem osztod meg vele félelmeid és kéréseid, nemigen számíthatsz az ő bizalmára sem. Építs ki jó kommunikációs csatornákat vele. 
 
Képforrás: Canva Pro adatbázis.

forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Az óriássejtes vírus okozta a legtöbb súlyos légúti megbetegedést az idei szezon második felében

2026. június 23.



A kórházi ellátást igénylő súlyos akut légúti megbetegedések közel harmadát a légúti óriássejtes vírus (RSV) okozta 2026. április közepén, ami az elmúlt három év legmagasabb értéke. A súlyos betegek fele öt év alatti kisgyermek volt. Orvosszakmai szervezetek és a Melletted a Helyem Egyesület szerint az idei szezon számadatai azt jelzik, hogy a megelőzés mielőbbi erősítése már nem tűr halasztást.

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) adatai szerint a 12. héten, vagyis március közepén a légúti fertőzés gyanújával vett minták legnagyobb része, 35 százaléka RSV-re bizonyult pozitívnak. Az influenza és a COVID ehhez képest elenyésző, 5, illetve néhány százalékos arányban volt jelen a mintákban. Egy hónappal később, vagyis április közepén a súlyos légúti fertőzéses megbetegedések (SARI) miatti kórházi kezelések közel harmadáért (32,8%) volt felelős a légúti óriássejtes vírus. Ez az elmúlt három év legmagasabb értéke volt.

Az RSV az újszülöttekre a legveszélyesebb

A SARI-val ápoltak közel fele öt év alatti kisgyermek volt, akiknek nagytöbbsége – több mint 85 százaléka – RSV miatt került kórházba. Mivel az RSV főként az alsó légutakat támadja meg, a még éretlen tüdővel, fejletlenebb immunrendszerrel rendelkező csecsemőkre, koraszülöttekre különösen veszélyes. Az ő esetükben gyakori az oxigénterápiával és gépi lélegeztetéssel együtt járó, több napos vagy hetes intenzív osztályos kezelés, és sajnos az elhalálozás kockázata is magasabb.

Hőségájulás

2026. június 23.

Hazánk nyári éghajlati viszonyai között ez a leggyakoribb hőártalom. Nem feltétlenül jár a test hőmérsékletének emelkedésével. A keringés zavaraként jöhet létre.

Az időskor, az értágító kezelés, a vízhajtó gyógyszerek szedése, az alkoholhatás hajlamosító tényezők.

Az általában jóindulatú, gyorsan rendeződő, múló rosszullét során a hűvös, sápadt bőrön testszerte nagycseppes verejtékezés jelentkezik. Émelygéssel, esetleg hányással járhat. Gyér (50–60/perc) pulzus tapintható, mely 5–15 perc alatt normalizálódik.

A beteget lehetőleg hűvös, szellős helyen kell lefektetni, ruházatát meglazítani. Az alsó végtagok megemelésével javítható az agy vérellátása, ezzel elősegíthető az állapot gyorsabb rendeződése.

Hatással van-e gondolkodásunk az egészségünkre?

2026. június 22.



A minap néztem az éppen 100 éves Sir David Attenborough fényképeit, akinek hatása filmesként-műsorvezetőként a természet megismertetésére és megóvására megkérdőjelezhetetlen. De néztem a 100 éves Kurtág Györgyöt, a világhírű zeneszerzőt, zongoraművészt is. Egyikükön sem látszik az idő. Hogyan csinálják? Mi a titkuk?

Netán igazuk lehet azoknak az ókori indiai bölcseknek, akik arra a megállapításra jutottak, hogy a gondolkodás is befolyásolja a testi működést? Az egyik következtetésük abból indul ki, hogy a szív évente 40 milliószor dobban. (A pontos számot illetően persze lehetnek eltérések.) Belátható, hogy mint bármely pumpának, a szívnek is korlátozott működési ideje van.

A bölcsek szerint a pozitív érzelmek mindig lassabbak és kevésbé megerőltetőek, mint a negatívak. Ezt ellenőrizhetjük, amikor pl. majd felrobbanunk a dühtől, akkor pulzusunk és légzésritmusunk szaporább. A mai modern gyógyászat „A típusú”, nagy rizikófaktorú embereknek nevezi azokat, akik könnyen dühbe gurulnak, felmegy a vérnyomásuk, és nő a szívbetegség kockázata.