Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Hónapsoroló jóslat- és babonatár

Érdekességek2022. december 30.

Az előttünk álló 12 hónap mind-mind mást ígér nekünk! A természettel összhangban végzett elfoglaltságok meghozzák eredményüket, sikereket a munkában, örömöket a szerelemben, kiegyensúlyozottságot a mindennapokban.  

Képforrás: Canva Pro adatbázis.A természet rengeteg csodát rejt, ha csak egy kevés időnk is jut rá, igyekezzünk gyakorta kijárni a természetbe, elmélyülni szépségében. Egyes jelenségein, pedig akár egyesével meditáljunk el, mert bizony rengeteg  életre szóló tanítást hordoznak, amelyre egyébként a zen filozófia is épült, de ezek megtalálhatók a sintoizmusban, illetve a modern wicca, vagyis természetkultuszokban is.

Időjárás és harmónia

A legfontosabb azonban az időjárással való összhang, az évszakok rendje szerint való élet, és azon belül is a jó és rossz idő követése. Nem csupán elméleti megfontolás ez, hanem igen nagy a gyakorlati haszna! A természettel összhangban végzett elfoglaltságok meghozzák eredményüket, sikereket a munkában, örömöket a szerelemben, kiegyensúlyozottságot a mindennapokban.

Az évszakok rendjét követő viselkedésmód az egyik legfontosabb tulajdonság ahhoz, hogy az ember komoly, hosszantartó eredményeket érhessen el az életben. A 12 hónap mind-mind mást ígér nekünk. A gyakori változás a mérsékelt égövön okozza, hogy az ezen az égövön élő ember a legváltozékonyabb természetű, lelkületű.

Harmóniában a hónapok járásával

Január
A téli hónapok leghidegebbje, a valódi fagy ideje. Ha egy mód van rá, januárban ne dönts, ne határozz, csak tervezz, építgess, és próbálj téli álmot aludni.

Február
A megtisztulás ideje. Méregtelenítések, pucolások időszaka. Februárban szintén nem célszerű életre szólóan határozni.

Március
A szerelmesek hónapja. Ha egy mód van rá, energiáidat főként szerelemre összpontosítsd, ekkor lehet a pucolás után bevinni a vitaminokat is szervezetünkbe nagyobb ennyiségben.

Április
A napfényre kiéhezés ideje. A szerelem időszaka, s egyben egy kiváló karrierlehetőség. Az április tüzessé és lendületessé tesz, hogy gyorsan és céltudatosan elérd a kitűzött munkahelyi célokat is.

Május
Mértékletességre kell intsd magad, ekkor tudsz ugyanis a legtöbbet hízni. Már nem szükséges tartalékolni, érdemes a könnyű étkezésre áttérni, és lehet kevesebbet aludni. Az állandó, hosszú távú dolgoknak kedvez ez az időszak, az esküvők egyik kedvelt hónapja.

Június
A szerelmesek hónapja, és léböjtkúrák ideje. Ha intellektuális sikerekre vágysz, szellemi foglakozású vagy, akkor ebben a hónapban még igen jó eredményeket érhetsz el. Az esküvők legfőbb ideje.


Július
A legmelegebb időszakok és így a pihenés ideje. A vízpótlás a legfontosabb kérdéskör. Fontos, hogy a napfényből ekkor feltöltekezzünk. Érzelmesek lehetünk, de ebben az időszakban ne tervezzünk, hanem csak a pillanatnak éljünk, mert fokozott érzékenységünk, hevességünk bonyodalmakat okozhat. Megnövekedhet újítókedvünk, lezárulhatnak fárasztó kapcsolatok.

Augusztus
A nap legfényesebb és legerősebb időszaka, kiszikkasztja, kiégeti a túlpörgő egyéneket. Az augusztus a kivárás ideje, most csak azt arassuk le, amiért korábban megdolgoztunk, az új lehetőségeket hagyjuk  későbbre, ne fogjunk újba.

Szeptember
Az új tanulmányok időszaka. A felújítások és otthonteremtés ideje is egyben. Az év legszorgalmasabb hónapja lehet, ha ügyesen beosztjuk időnket, ekkor a legjobb döntéseket hozni karrier téren is.

Október
A nap fénye enyhülőben, s így a romantikának kilengéseknek újra engedő időszak. Fontos tudni, hogy októberben már érezzük a természet elmúlását ezért gyakran feleslegesen ragaszkodóak vagyunk, illetve érzelmileg szó szerint gyakrabban billegünk. Ne ekkor hozzunk komoly üzleti döntéseket, tartalékoljunk

November
A tél első szeleit hozza, ezért fontos az energiák jó beosztása. November még engedékeny, ha energiáinkkal spórolunk, beosztjuk, november második felére már célszerű csak a napi rutint betervezni, a fizikai munkák innentől jobban megviselnek áprilisig.

December
Az ünnepek, a Fény születése körüli pihenő időszak, éppen ezért az év terhei alól a felszabadulás ideje is. Viszont mivel a tél egyik legsötétebb időszaka, érdemes óvatosan bánni az energiák felélésével, mert ezt nem fogjuk tudni egykönnyen pótolni. December 21. után érdemes
csak bármilyen döntést hozni, előtte október elsejétől gyakorlatilag egy kietlen, holt térben mozgunk.

A hippikorszak legnagyobb eredménye, hogy azok az ezoterikus könyvek, melyek úgy kezdődnek: A 20 század legnagyobb problémája, hogy elfordultunk az anyatermészettől - már csak részigazságokat tartalmaznak.  A 70-es évektől kezdődően több vallási, kulturális és filozófiai mozgalomnak köszönhetően a Föld lakosságának igen nagy hányada elkezdett életterével összhangban cselekedni, és a természettel való harmonikus együtt működésbe visszatérni. Tette mindezt úgy, hogy a leggyakrabban nem tiszta tudás, hanem csak fanatikus meggyőződés, egy erős érzés állt döntései mögött. A természettel összhangban való működés felkapott fogalom, de csak a legritkább esetben kapunk gyakorlati tanácsokat arra vonatkozóan, hogy ez valójában mit is jelent, és hogyan kell csinálni.

Összhangban a természettel

A természettel való összhangban működés egy rendkívül összetett folyamat. A szanszkritból hozott fogalommal az ahimsával, vagyis az erőszaknélküliség elvével kezdődik, méghozzá azzal a parancsolattal, hogy ne árts senkinek, önfenntartásoddal senkinek se okozz problémát. Ez a nem könnyű elvárás egyesek szerint igent tágan értelmezhető, mások a vegetarianizmust is szigorúan tartják ennek köszönhetően. Az erőszaknélküliség elve azonban minden emberre vonatkozik, legalább abban az értelemben, hogy amennyi öldöklést és furcsaságot el tudunk kerülni, annyit  fenntartás nélkül tegyünk is meg. Lehetőleg ne a hobbihorgászattal töltsük amúgy is gyorsan pergő időnket, vagy vadászattal múlassuk szombatjainkat...


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Milyen tünetekkel kell mindenképpen nőgyógyászhoz fordulni?

2025. június 23.



Egy nőnek nagyon fontos figyelnie a teste jelzéseit, és tudnia azt, mi az, ami szokásosnak, normálisnak tekinthető, és mi az, ami figyelmeztető jelnek számít, és amit mindenképpen látnia kell nőgyógyásznak is. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ – Prima Medica szülész-nőgyógyásza, a daganatos nőgyógyászati kórképek specialistája azokra a tünetekre hívta fel a figyelmet, amelyek akár (természetesen korántsem minden esetben) daganatos megbetegedésre utalhatnak, és amelyek ellenőrzése elengedhetetlenül fontos. 

A nőgyógyászati daganatok tünetei változatosak lehetnek

A nőgyógyászati jellegű daganatok – így a méhtest-, méhnyak-, petefészek-, hüvely-, szeméremtestrák – tünetei nem azonosak mindenkinél, hiszen részben az egyes típusok is különböző tüneteket adhatnak, részben pedig minden szervezet eltérően reagálhat. Mindazonáltal vannak olyan, a legtöbb esetben megjelenő panaszok, jelek, amelyek feltétlenül nőgyógyászati kivizsgálásra szorulnak. Ezek az alábbiak:  
– Rendellenes hüvelyi vérzés vagy folyás szinte minden nőgyógyászati daganat tünete lehet.
– Túl gyorsan kialakuló teltségérzet vagy étkezési nehézség, puffadás, alhasi- és/vagy derékfájdalom gyakori tünet petefészekrák esetén.
– Medencei fájdalom vagy nyomás szintén utalhat petefészek- és méhtestdaganatra.
– Gyakori, sürgető vizelési inger és/vagy szorulás jelezheti a petefészek- és hüvelyi daganat jelenlétét.
– Ha viszketés, égő érzés, fájdalom, érzékenység tapasztalható a szeméremtestben, vagy megváltozik a bőrszín vagy a bőrfelszín – sebek, hegek jelennek meg – az a szeméremtestrák tünete is lehet. 

Mi sül ki ebből?

2025. június 23.

Erős Antónia és Sárközi Ákos együtt!

Idén új zsűrije van a Magyarország Cukormentes Tortája versenynek, melyben a cukrász és a dietetikus tagokon kívül fitneszvilágbajnok és Michelin-csillagos séf is pontoz. A bírálók Budapesten, a Zila kávéházban rendezett elődöntőn választották ki a továbbjutókat. A hozzáadott cukrot nem tartalmazó torták között olyan alkotások is a zsűri asztalára kerültek, melyeket a cukrászok a fehér mák, a bergamott, vagy épp a kardamom felhasználásával alkottak meg. De a sláger ízeknek a „nagy klasszikusok” bizonyultak, mint a barack, a dió, a csokoládé, a fekete ribizli, a meggy. Öt torta jutott a döntőbe:


Álmodozó – Kovács Alfréd, Édes Vonal cukrászda (Vác)
Bíborköd – lawal-Papp zsófia, Papp cukrászda (Makó)
Cseppharmat – lakatos Pál és Bicsérdi Viktória, levendula és Kert cukrászda (Szigetszentmiklós)
Meggy Mandula Szimfónia – Benczur Sándor, Kovács János, Marcipán cukrászda (Hódmezővásárhely)
Nyári ébredés – Vadócz Jenő és Pethő Gábor, Promenád kávéház (Balatongyörök)

Fogakat növesztünk, miközben az MI átveszi az irányítást?

2025. június 22.



A fogregenerációtól a mesterséges intelligencia alkalmazásáig – a Clinident összeállítása a jövő fogászatának néhány ígéretes innovációjáról szól, köztük arról a japán fejlesztésről is, amely természetes módon pótolhatja a hiányzó fogakat.

Globális népegészségügyi kihívás

A fogászati problémák világszerte jelentős népegészségügyi kihívást jelentenek. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint mintegy 3,5 milliárd ember, a világ lakosságának közel fele küzd valamilyen szájüregi megbetegedéssel. A leggyakoribb ezek közül a fogszuvasodás, amely a felnőtt lakosság 60-90%-át érinti, míg az iskoláskorú gyermekek körében ez az arány eléri a 60%-ot. A fogágyproblémák szintén elterjedtek: a 35 év feletti korosztály mintegy 50%-át érintik ezek a betegségek, amelyek kezelés nélkül fogvesztéshez vezethetnek. Különösen aggasztó, hogy a 65 év feletti populáció harmada bizonyos régiókban – beleértve Kelet-Európát is – teljesen fogatlan. A fogproblémák nem elszigetelt jelenségek: szoros összefüggést mutatnak számos krónikus betegséggel, köztük a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel, cukorbetegséggel és légzőszervi problémákkal. A rendszeres fogászati ellenőrzés és a megfelelő szájhigiénia ezért nemcsak a fogak egészségének, hanem az általános egészségi állapot fenntartásának is kulcsfontosságú eleme.

A magyarok 80%-a csak panasz esetén fordul fogorvoshoz

Magyarországon a fogászati helyzet az európai átlagnál lényegesen kedvezőtlenebb képet mutat. A Népegészségügyi Központ és a KSH felmérései alapján a lakosság mintegy 90%-a érintett valamilyen fogászati problémával. Már fiatal korban jelentkeznek az első jelek: a 12 éves gyermekeknek átlagosan 2-3 szuvas, tömött vagy hiányzó foguk van. A felnőtt lakosság hozzáállása is problematikus: 80%-uk nem vesz részt rendszeres fogászati szűrővizsgálatokon, kizárólag panasz esetén fordul szakemberhez. Ez a reaktív megközelítés gyakran bonyolultabb és költségesebb kezelésekhez vezet, mint a megelőzésre épülő stratégia alkalmazása. A fogágybetegségek különösen elterjedtek a középkorú és idősebb korosztályban, gyakran vezetnek fogvesztéshez.