Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Gyerekkori sebek, traumák hatása jelenlegi életedre

Érdekességek2018. szeptember 21.

A jelenlegi életünket alapvetően határozza meg a fogantatásunk körülménye, a 9 hónap, amit Anya pocakjában töltünk, és a születés folyamata. És vannak az előző életekből hozott tapasztalások is, melyek még kihathatnak a mostani életünkre. Minden, ami ezután jön, csak ismétlődés. Ami ez idő alatt történik, és mondjuk nem örömteli, az mind beíródik a tudatos és tudattalan működésünkbe. Persze az örömteli dolgok is ott vannak, de valamiért az elme jobban őrzi a negatív élményeket.  

Sokan kérdezik tőlem a konzultációk kapcsán, hogy lehet az, hogy ennyiszer kell a gyerekkori sebekhez visszakanyarodni?

Ha megkérdezek valakit, hogy hány igazán boldog, örömteli pillanata volt, akkor néhányat felsorol talán… Ha azt kérdezem, mikor érte trauma, szomorúság, akkor hatalmas szóáradat közepette véget nem érő felsorolásba kezd. Alapvetően így működünk.

Hogy is van ez?
Az alap program, hogy feladatok vannak, amelyeket meg kell oldani. Ezek a feladatok sokszor küzdelemmé válnak, és így lesz stabil az a hitrendszer, hogy küzdelem az élet. És számtalan hitrendszer, program fut ezzel együtt még. Ezeket tisztítjuk mindig a theta munka során.
Ehhez mindig hozzá tartozik az is, hogy hol élünk, milyen társadalmi szokások, elvárások vannak? Igen az is, hogy ez a nép milyen történelmet futott be eddig? Hiszen az ősi lenyomatok futnak bennünk is. Persze a DNS családi minták a legerősebbek.


Lehetőségek a fogantatásra vonatkozóan:
Tervezett gyermek vagy? Olyan neműnek vártak, aki lettél, vagy éppen ellenkező nemű gyermeket vártak? Milyen volt a szüleid kapcsolata? Szerelemben fogantál vagy kapcsolatmentő kis lélek lettél? Milyenek voltak a körülmények: egzisztenciálisan, lelkileg, egészségügyileg? Mik azok a genetikai kódok, melyeket örököltél tőlük: veszteség, boldogtalanság, megfelelési kényszer, depresszió, a jég hátán is megélsz, sosem sikerül semmi, kishitűség, stb… Egyedül indultál vagy többen voltatok? (10 terhességből 3-4 esetében nem egyedül érkezünk. Olvasmány ehhez a témához a Dráma az anyaméhben)

A 9 hónap alatt Anya mennyire volt nyugodt, boldog? Mennyire viselte meg a másállapot? Van-e családban gyermekvesztés? Abortusz, vetélés (spontán abortusz) volt-e Anyánál vagy a felmenők között? Az áldott állapot áldott volt vagy nehezen megélt teher? Ez idő alatt megvolt-e a biztonság érzése, a létezés örömének az érzése? Anya félelmei az anyaságtól hogy hatottak Rád? Hogy táplálkozott, és milyen életet élt Anya? Milyen volt a kapcsolatuk Apával ez idő alatt?

Sok erőszakos fogantatás is van például a felmenőknél. Gondoljunk a háborúkra, amikor az otthon maradt nőket érte erőszak. Ezek is futnak genetikailag. Anya hogy készült az anyaságra? Félt-e attól, hogy csak nehogy olyan legyen, mint…?
A születés beindulása hogy történt? Az orvosok szerint volt itt az idő, és mesterségesen indították be a születés folyamatát, vagy Te döntöttél úgy, hogy elindulsz?

Aki császármetszéssel születetett, attól a pillanattal úgy él, hogy mindig mindenben segítségre van szüksége, persze nem tudatos alapon. Koraszülöttek vagy későn szülöttek esetében az idő és a pontosság más értelmezésben van, mint, aki időben érkezett. Akartál már a világra jönni valóban? A köldökzsinór okozott- e problémát? A születés után milyen volt a találkozás a szüleiddel?

A mi időnkben rendszerint ott voltak a Nagymamák. Az enyém első mondata az volt: kitől van ez a ronda vörös kislány???? Ami egyébként komoly fájdalmakat okozott nekem, mert mindig azt éreztem, hogy ez nem az én családom, hogy kilógok a sorból, pedig az, 100%-ig. De én vörös lettem, és kicsit gyűrötten jöttem a világra. Már elmúltam 30 éves, amikor megszerettem magam ebben a színösszeállításban. Ma már imádom, és élvezem mindenestől, de 30 évig komoly dilemmában voltam… Főleg azért, mert az első reakció nem volt pozitív.

Szóval az első találkozás, az első szeretet- vagy nem-szeretetkapcsolat megvolt-e?
Tudod-e, milyen jóltápláltnak lenni? Vagyis Anya tudott-e egyből bőségesen táplálni Téged anyatejjel?
És Apa mit szólt Hozzád? Ha lány lettél, de fiút várt volna, vajon hogy érintett ez Téged?

Szóval ezért, és még sok-sok hasonló program, hitrendszer miatt dolgozunk sokat ezzel a komplett csomaggal. Mert minden, ami ezek után történt, csak ismétlődése azoknak a mintáknak, amik ott és akkor beíródtak, és futnak ma is. Ezek között vannak komoly sebek és traumák, melyek meggyógyítása nagyon fontos. Kulcskérdés a Te teljességedhez.
A thetában van egy anyaméh meditáció, ami ezeket a sebeket gyógyítja. Nagyon fontos lépés a gyógyulásban. És van, amikor nem elég egyszer megszületni újra… Van olyan, hogy közben dolgozunk folyamatosan és egyszer csak azt mutatja a Teremtő, hogy na most jöhet egy újjászületés.

Minden lépés előrevisz és gyógyít, amikor megvan a szándék belül, hogy akarom a változást. Vannak benne pillanatok, melyek mélyebbek vagy magasabbak, és vannak szinte észrevehetetlen pillanatok, melyekben ugyanúgy megtörténik a csoda.

Csak az a kérdés, hogy megengeded-e magadnak? Mennyire ijesztő számodra, ha meggyógyulsz, ha nem a betegséged miatt kerülsz a család fókuszába? Ha eltűnnek a gondok, mert van ilyen. Mi lenne, ha már nem kellene senkit hibáztatnod? Mi lenne, ha megértést találnál és békét?
El tudod-e fogadni, hogy örömmel éled és szeretettel az életed? Hogy nem fogsz aggódni? Hogy elmúlnak a félelmek? Hogy megtanulod értékelni magad, mert elfogadod azt, aki vagy?
Hogy megengeded magadnak, hogy abban a testben, amiben ide érkeztél, teljes legyen az életed a test, szellem és lélek egységében?

Az élet egy kalandokkal teli játék…  Érdemes játszani ebben a játékban, és nem szenvedni.
Te teremted a valóságodat, csak Te tudod megváltoztatni!


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

A valóságban más a GLP-1 gyógyszeres fogyás, mint a kísérletekben

2025. július 12.



A valóságban a szemaglutid és a tirzepatid hatóanyagú gyógyszerek alkalmazása sokkal kisebb súlycsökkenést eredményez, mint a klinikai vizsgálatokban, derült ki egy új kutatásból. Ennek nagyrészt az az oka, hogy a páciensek korán abbahagyják a gyógyszerszedést, vagy alacsonyabb fenntartó adagokat alkalmaznak az előírtnál. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista mutatta be az új eredményeket és felhívta a figyelmet a tartós fogyás kulcsmozzanataira.

A fogyókúrás gyógyszereket sokan túl korán abbahagyják

Nemrégiben jelent meg az Obesity című szaklapban egy kutatás, amely meglepő eredményt hozott. A betegek több mint 80%-a jóval kevesebbet fogyott a való életben a GLP-1 típusú gyógyszerek hatására, mint amit a randomizált klinikai kutatásokban mértek. A kutatók arról beszéltek, hogy bár azzal tisztában voltak, hogy a fogyókúrás céllal szedett gyógyszerek abbahagyása után a betegek hajlamosak visszaszedni a leadott kilókat, arra nem volt rálátásuk, hogy valójában mikor is történik ez a leállás. Vagyis nem ismerték pontosan, hogy a valóságban mire számíthatnak a páciensek a testsúlyuk változása és ha prediabéteszben szenvedtek, akkor a glikémiás kontrolljuk változásának szempontjából.  
Az adatok alapján úgy találták, hogy nagyon sokan túl korán térnek át az alacsony fenntartó dózisokra, sőt a felírástól számított egy éven belül a páciensek fele már egyáltalán nem szedi a gyógyszert. A vizsgálat eredményei szerint a fogyókúrás gyógyszert korán abbahagyók (vagyis akik 3 hónapon belül abbahagyták azt) 3,6%-os testsúlycsökkenést értek el, akik később fejezték azt be, 6,8%-ot fogytak és akik nem hagyták abba addig, amíg az orvos azt nem javasolta, 11,9%-nyit adtak le a súlyukból. Azok pedig, akik tartósan szedték a gyógyszert az előírt dózisban, tehát nem csökkentették azt, 1 év alatt átlagosan 14,7%-nyit fogytak. (Érdekes azonban, hogy a való életben sokkal kevésbé volt jellemző a jojó-effektus, mint a kísérletekben.)
Ugyanilyen összefüggés volt megfigyelhetők a prediabétesz alakulásában is, ugyanis akik tartósan, az előírt mennyiségben szedték a gyógyszert, azoknak 67,9%-ánál állt vissza a normál vércukorszint, míg a korai lemorzsolódóknál csak 33,1%-ban. 

Lelki töltődés madárdallal

2025. július 12.

Amióta hét ágra süt a nap és meleg van, azt vettem észre, hogy akárhányszor madárcsicsergést hallok, gondolkodás nélkül megállok egy pillanatra, és minden figyelmemet a hangra összpontosítom. „Beszívom” a füttyszót. Nem ritkán még el is mosolyodok tőle – ösztönösen.

Így hat rám a madárdal, amit városi emberként különösen értékelek a budapesti „betondzsungelen” áthaladva. Nem csak én derülök fel egy pillanat alatt a madárszótól. Eszembe jutott egy kedves ismerősöm története, aki a Covid-világjárvány alatt a városi kórház intenzív osztályán dolgozott ápolóként. Talán nem is kell magyarázni, hogy miért, de hatalmas stresszt élt meg a munkájában akkoriban. Az segítette őt a mindennapokban, hogy a dolgozói pihenőben megpihent pár szabad percében, ami hogy, hogynem, madárdaltól volt hangos. Az a pár perc aranyat ért számára, a madarak éneke feltöltötte, megnyugtatta, sőt furcsán reménytelivé is tette őt. Később derült ki számára, hogy nem a környékbeli parkban lakó madarak énekét hallotta, hanem a kórház rádiójából szólt a madárfütty: az igazgatóság azt gondolta, hogy ez jól fog esni az egészségügyi dolgozóknak abban a különösen embert próbáló időszakban. És milyen igazuk volt! Elgondolkodtatott ez a történet, és a saját tapasztalatom.

Vajon tényleg ekkora hatással lenne a pszichés jóllétünkre, hangulatunkra a madarak éneke?

Olyannyira, hogy egy ilyen világszintű krízis alatt tulajdonképpen pszichológiai beavatkozásként használják a stresszes és a kimerült egészségügyi dolgozók számára?

Persze, azt ma már tudjuk, hogy a természetben eltöltött idő jelentősen hozzájárul a testi-lelki egészségünkhöz is (pl. növeli a boldogságérzetet, javítja az alvásunkat, csökkenti a vérnyomásunkat és még sorolhatnánk). De vajon tényleg az is ekkora hatással van ránk, ha ki se tesszük a lábunkat az erdőbe, ám az ablakon kidugva a fejünket hallgatjuk a fekete rigó énekét?

Mire figyeljen, aki Rómába utazik a 2025-ös Szentévben?

2025. július 11.

Előzetes regisztráció és szigorúbb szabályok érvényesek a turistákra

Róma a 2025-ös katolikus Szentév és XIV. Leó pápa megválasztása miatt zarándokok millióit fogadja. A jubileumi esemény 2026. január 6-ig tart, ez idő alatt a négy pápai bazilika szent kapuin való áthaladással teljes búcsú nyerhető. A Vatikán és környéke zsúfolt, a belépés regisztrációhoz kötött, a szállások gyorsan betelnek. Nagy Szilvia, a Vár a Világ utazási iroda ügyvezetője figyelmeztet: már öt hónappal előre tervezni kell egy ilyen utazással, a biztonsági intézkedések szigorúak, a zsebtolvajok pedig aktívak. A szakemberek a hőség miatt inkább tavaszi és őszi látogatást javasolnak.

Róma különleges időszakot él meg 2025-ben, mivel jubileumi Szentévet hirdetett a katolikus egyház, és új pápát is választottak. A „Spes non confundit” – A remény nem csal meg – mottóval meghirdetett jubileumi év zarándokok millióit vonzza a városba, miközben Robert Francis Prevost bíborost májusban XIV. Leó néven pápa rangjára emelték, miután Ferenc pápa 88 éves korában elhunyt. A szent kapuk 2024 karácsonyán nyíltak meg, és a szentév 2026. január 6-án, vízkeresztkor zárul.

A szentév során azok a hívők, akik átlépnek a négy pápai bazilika – a Szent Péter-, a Lateráni Szent János-, a Santa Maria Maggiore- és a Falakon kívüli Szent Pál-bazilika – szent kapuin, teljes búcsút nyerhetnek, ha szentgyónást végeznek, áldoznak, és imádkoznak a pápa szándékaira. Ehhez kapcsolódva egész évben tematikus zarándoklatokat szerveznek különböző hivatáscsoportok és közösségek számára.

A Szentév – valamint az új pápa személye – nagymértékben megnövelte a Rómába utazók számát. Nagy Szilvia, a Vár a Világ utazási iroda ügyvezetője szerint a város turisztikai leterheltsége jelentősen megnőtt:

„Valójában azzal a várakozással indult ez az év, hogy majd olyan mennyiségű turistát kell, hogy kezeljen Róma, amit esetlegesen nem fog tudni. Aztán ez fokozódott még az új pápa személye és az e körüli eseményeknek köszönhetően. Ami biztos, hogy idén sokkal több lesz az ide zarándokló, akik a turisták mellett jelennek meg Rómában ebben az évben. A Vatikán és környéke különösen zsúfolttá vált, ez a tömeg az utazástól kezdve az étkezéseken át a szállásfoglalásig mindenre hatással van.”