Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

B típusú agyhártyagyulladás elleni védőoltás támogatása

Érdekességek2020. február 21.

Fotó: 123rf.comBevezeti a gyermekek B típusú agyhártyagyulladás elleni védőoltásának támogatását idén Kaposvár – jelentette be Szita Károly polgármester a Facebook-oldalán.

Az önkormányzat háziorvosok javaslatára döntött arról, hogy hozzájárul a három, összesen mintegy 90 ezer forintba kerülő oltóanyag megvásárlásához, erre a célra 10 millió forintot különített el ez évi költségvetésében.

Az önkormányzatnak az e témában készült, az MTI-hez is eljuttatott háttéranyagában az olvasható, hogy ma a meningococcus B a legveszélyesebb olyan agyhártyagyulladás-típus Európában, így Magyarországon is, amely ellen van védőoltás.

A gyors lefolyású, magas lázzal, s egyebek mellett a kutacs deformitásával járó betegség leginkább az 5 év alatti gyermekeket veszélyezteti, a csecsemőknél több mint 70 százalékos a halálozási arány, amennyiben nem észlelik időben.

A B típusú agyhártyagyulladás elleni védőoltást az Európai Unióban 2013-ban törzskönyvezték, s ma a világ több mint 35 országában alkalmazzák. Az első vakcinát 2-3, a másodikat 3-4 hónapos korban, a harmadikat 1 éves kor után kell beadni.

Szita Károly a Facebook-oldalán emlékeztetett, hogy a somogyi megyeszékhely élen jár a védőoltások támogatásában. Lakosainak korábban a méhnyakrák, a bárányhimlő, a 65 év felettiek tüdőgyulladás elleni védőoltásának megvásárlását is segítette, amikor azok finanszírozásához az állam még nem járult hozzá.



forrás: Bébik.hu
hírek, aktualitások

Vizeletvizsgálattal a prosztatarák ellen

2026. június 25.

Világszerte évente 780 ezer férfinál állapítanak meg prosztatarákot.

Az agresszív prosztatatumor egy olyan vegyületet termel, amelynek a vizeletbõl való kimutatásával meghatározhatóak lehetnek majd a legveszélyesebb daganatok - közölték amerikai kutatók.

Világszerte évente 780 ezer férfinál állapítanak meg prosztatarákot, 250 ezer páciens pedig meghal a betegségben. Nem minden eset igényel azonban azonnali beavatkozást.

Az orvosokra hárul az a nehéz feladat, hogy megállapítsák, kinek van szüksége szoros ellenõrzésre a sebészi beavatkozás után, és kinek sugárterápiára.

Kínzó emésztési gondjaink

2026. június 25.

Haspuffadás, székrekedés, gázképzõdés stb.

A WGO (World Gastroenterology Organization = Nemzetközi Gasztroenterológiai Szervezet) és magyar tagszervezete, a Magyar Gasztroenterológiai Társaság a Danone Csoporttal együttmûködve globális kampányt indított azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet az egészséges táplálkozás és az egészséges emésztés közti összefüggésekre, valamint az egészséges emésztõrendszer fontosságára.

Egy 2006-2007-ben, több országban, köztük Magyarországon is elvégzett fogyasztói kutatás szerint a megkérdezett nõk 55%-a küzd valamilyen emésztési problémával (gyomorégéssel, haspuffadással vagy székrekedéssel) a világon. Európai viszonylatban emésztõrendszeri problémával illetve diszkomforttal küzdõk számát 40-80 millió közé becsülik.

Veszélyes vakáció

2026. június 24.

A fiúk kicsi korban kétszer, serdülõkorban háromszor gyakrabban szenvednek balesetet, mint a lányok.

A gyerekeket sajnos éppúgy érheti végzetes baleset, mint a felnõtteket, a sérültek 1,5-2 százaléka nem éli túl a traumát. A baleseti halálozás az 1-4 éves korosztályban a legnagyobb, a tragédiák majdnem 60 százaléka pedig fej- és nyaksérülések következménye.

A legtöbb sérülés tavasszal, az iskolaév végén, illetve nyáron és kora õsszel következik be. Ez a jó idõvel éppúgy összefügg, mint a szünidõ- adta szabadsággal. A gyerekek, különösen a 3 éven aluliak, legtöbbször otthon szenvednek balesetet. A második legveszélyesebb hely a gyerekek számára az utca, beleértve a játszótereket, a sportpályákat és az ilyen helyeken ûzött sportokat, mint a kerékpározás, a görkorcsolyázás. A közlekedési balesetek száma relatíve kevés, de általában súlyos sérülésekkel jár.