Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Az energia-gyógyítás etikájáról

Érdekességek2022. szeptember 10.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.Ez a kérdés legtöbbször fel sem merül, pedig nagyon fontos. Mert bizony senkinek sem lehet "lenyomni a torkán" a gyógyítást - illetve lehet, de abban nincs sok köszönet. Mielőtt bármilyen energiaküldésbe vagy távgyógyításba kezdenénk, érdemes feltenni a legfontosabb kérdést : miért?

Azaz:

- Miért akarsz (miért akarok) meggyógyulni?
- Én miért segítek neked? (Miért kérem mások segítségét?)


A változásra való hajlandóság

Látszólag felesleges kérdések, valójában a lényegük a tudatosítás. A mélyebb döntéseket nem a külső tudatosság szintjén hozzuk. A miért? kérdés segít átemelni a mélyebb tudat által meghozott döntést a felszínre. Ha ezt a kérdést őszintén megvizsgáljuk - kulcsszó az őszinteség - kiderülhet, hogy az illető - bár szavaival kinyilvánította a gyógyulás iránti vágyát, valójában valamilyen okból még nem látta elérkezettnek az időt a változásra.
A gyógyulás: változás. Belülről kiinduló változás. Erre pedig nem mindenki hajlandó.

Ragaszkodunk-e a betegséghez? 

Lehetséges továbbá, hogy az illető azért "ragaszkodik" a betegségéhez, mert ez az állapot számára több előnnyel, mint hátránnyal jár - az is igaz, hogy az ilyen ember valószínűleg mélyen felháborodva utasítaná vissza ezt az állítást.

Ne blokkoljuk a tudatos önvizsgálatot!

Az is lehetséges, hogy a betegség állapota olyan tanulási lehetőség az ember számára, amilyen tanulásra az "egészséges" állapot nem ad lehetőséget, és ilyenkor bár a tudatos én mindent megtesz a gyógyítás érdekében, a mélyebb tudatosság rendre keresztülhúzza szándékait. Ezt az állítást is nehéz elfogadni, mert a mélyebb tudatosságban lezajló folyamatok nem látványosak, maga a folyamat alig-alig tettenérhető, így célszerűbb a következmények megvizsgálásából kiindulni. Így tehát ha valaki minden orvoshoz elmegy, minden gyógyító technikát és eljárást, minden gyógyszert kipróbál, állapota mégsem javul, ez azt jelzi, hogy a mélyebb tudatosság állított fel egy tiltó kaput. Ez a blokkolás alapos, őszinte, tudatos önvizsgálattal oldható fel.


A saját, etikus indíték

És most a másik kérdésről: annak, aki a gyógyító hatást közvetíti (mert soha sem az ember gyógyít, legfeljebb segít valakinek az öngyógyulás folyamatában, és ebből a szempontból mindegy, hogy agysebészről vagy természetgyógyászról van-e szó), különösen etikusan kell eljárnia. Érdemes megvizsgálnia a saját indítékait, hogy valóban az őszinte segítőkészség hajtja-e, vagy "csupán" sikerélményre hajt, tekintve, hogy csekélyke önbecsülése folytán ilyen csodatételekkel kell folytonosan bizonygatnia létjogosultságát önmaga előtt.

... ha éhezik az ego ...

Nagyon könnyű ugyanis az "én mindenkinek segítek, én jó vagyok" álcájával elrejteni a mélyben meghúzódó önértékelési válságot. Az ego éhezi a fontosság-tudatot, a sikereket - de az ilyen gyógyítás, bármennyire is keresztényinek, önfeláldozónak és erkölcsösnek látszik, valójában cseppet sem önzetlen. Az önzetlennek éppenséggel nem mondható "segítség" másik gyakori példája az "én jobban tudom, mi a jó neked" típusú hozzáállás, amelyet szintén az önfeláldozó jóság takarójával szokás leplezni, illetve ezzel leplezi az illető önmaga előtt. Az efféle segítség mögött legtöbbször ugyancsak az önbecsülés hiánya lapul meg. Mert az önző ember - bármennyire is fura - nem becsüli önmagát, ezért szorul arra, hogy folyamatosan külső tényezőkkel (tárgyi javakkal, érzelmi zsarolással kicsikart "ragaszkodással") erősítse önmagát.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.

Csak eszköze légy az erőknek!

A gyógyító energia közvetítése tehát akkor igazán tiszta, ha semmiféle érdek nem fűződik hozzá, azaz, a gyógyító számára "közömbös", hogy az energia címzettje meggyógyul-e vagy sem. Az ő dolga csupán annyi, hogy elindítsa a folyamatot - esetleg újra és újra - de nem várhatja el a gyógyulást (ezt várja el az illető saját magától!), még kevésbé a hálát. (A magam részéről: ha gyógyító energiát küldök valakinek, elképzelem a gyógyult állapotot, de többet nem foglalkozom a témával - tudom, hogy energia nem vész el.) A Talmud szerint a legmagasabb fokú segítség az, ha az adományozó nem tudja, kihez kerül adománya, és a megajándékozott sem tudja, hogy kinek köszönheti.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.

A szándék ereje 

Elismerem, hogy ezt megvalósítani nagyon nehéz, jó adag belátást és független gondolkodást igényel.... Mert bizony az energiaközvetítés nem látható, nagyon nehezen tettenérhető, és indítékai gyakran az egóból és nem a mélyebb tudatosságból fakadnak. És bizony, ha a mélyebb tudatosság engedélye nélkül kezdünk bele egy gyógyítási - vagy bármilyen mentális, energetikai - manőverbe, azzal bizony lehet ártani, még az amúgy nagyon etikus és biztosíték-kijelentésekkel kiépített ("sohasem fogod használni tudásodat arra, hogy embertársadnak árts") programozás vagy akár a reiki esetében is. A legritkább esetben szokott valaki szándékosan ártani mentális technikával - mert lehetséges, meg lehet nézni a néprajzi forrásokat: a boszorkányságot, az átkot, a ráböjtölést... - a "jó szándékú" segítséggel való ártás gyakoribb. Ilyenkor lehetséges, hogy az elmulasztott pollenallergia helyébe ekcéma jön, a pattanások helyébe tályog - lehetőleg egy fokkal súlyosabb betegség, hiszen a beteg tanulási feladatát, illetve a kiváltó okot nem oldotta meg.

Összefoglalva tehát: a miért? kérdés őszinte megválaszolása, az önvizsgálat alapvetően fontos, hogy az energetikai interakció tiszta és érdekmentes maradjon.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.

forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Fáradtság vagy depresszió?

2024. október 01.



Gyakran vagyunk lehangoltak, kedvetlenek, és ez a korai sötétedés miatt egyre csak fokozódik. Ilyenkor sokszor mondjuk magunkra, hogy depressziósak vagyunk, ám jellemzően ez az állapot néhány napon belül elmúlik. Aggódnunk akkor kell, ha hosszabb idő után sem tudunk kimozdulni a letargiából. Mikortól beszélhetünk depresszióról és milyen tünetek miatt gyanakodhatunk a betegségre?

„Szinte természetes állapot, amikor a nyári napsütést követő borongós, sötét hónapokban a hangulatunk is borongóssá válik. Nehezebben bújunk ki a puha, meleg ágyból, kedvetlenek vagyunk, elveszítjük a hétköznapi dolgok elvégzéséhez szükséges lendületet. Ám jó esetben néhány napon belül túllendülünk ezen az állapoton. Komolyabb problémára akkor kell gyanakodnunk, ha két hét után is fennáll, sőt fokozódik ez a folyamat, a lelki tünetek alvászavarral, étvágytalansággal vagy fogyással társulnak. Ezek ugyanis utalhatnak depresszióra, amely az egyik leggyakoribb pszichés zavar és amelynek felderítése és kezelése klinikai szakpszichológus vagy pszichiáter szakorvos feladata – mondta Stoll Dániel, a Budai Egészségközpont pszichológusa.

Milyen tünetek utalhatnak depresszióra?

A betegség tünetei sajnos elég sokszínűek lehetnek, mint például:


tartósan negatív hangulat (örömre való képtelenség, apátia, közöny)
gátolt gondolkozási és problémamegoldó képesség
negatív jövőkép, valamint a jövővel kapcsolatos túlzó aggodalmaskodás
tehetetlenség és reménytelenség érzés
kisebbrendűségi érzés, tartósan csökkent önértékelés és hatékonyság élmény
önvád és állandó bűntudat
koncentrációs zavarok, időérzék elvesztése
a halál gondolatával való foglalkozás, önsértéssel, öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok
alkalmi vagy folyamatos szorongás, amely fóbiák és kényszerbetegség formájában is jelentkezhet

5 apró trükk a jó alvásért

2024. szeptember 30.

Krónikus álmatlansággal küzdesz? Nehezen alszol el, órákig ébren hánykolódsz az ágyban? Szakértőnk segítségével most bemutatjuk azokat az apró változtatásokat, melyek segítségedre lehetnek a nyugodt elalvásban és azt is eláruljuk, mit tegyél, ha mindez kevésnek bizonyul.  

1. Dohányzás, alkohol, kávé

Az elalvási nehézségek hátterében sok esetben rossz beidegződések, szokások állnak – magyarázza dr. Vida Zsuzsanna, a neurológus, szomnológus orvos. A legális drogként is gyakran emlegetett kávé valóban világszerte a legelterjedtebb eszköz a napközben jelentkező fáradtság elűzésére, frissességünk növelésére. Délután 2 óra után azonban nem javasoljuk fogyasztását, mivel a túl kései kávé már az éjszakai pihenésünket is zavarhatja.

A nikotin a koffeinnél is erősebb stimuláns, mely nem csak az elalvást, de a pihentető alvást is gátolja. A dohányzó ember szervezete az éjszakai alvás alatt elvonási tünetekkel küzd. Kutatások igazolják, hogy a függőségtől szenvedők alvásminősége jelentősen javult káros szenvedélyük elhagyásával.

Tévhit, hogy az alkohol elősegít a jó alvást. A lefekvés előtt elfogyasztott alkohol ugyan segít az ellazulásban, a napközbeni feszültség oldásában és az elalvásban, azonban az éjszakai alvás minőségét rontja. Csökken a mély alvás stádiumában eltöltött idő és az alkohol szervezetből történő kiürülésével egyidejűleg egyre gyakoribbá válnak az ébredések. Összességében tehát az alkohol nem elősegíti, hanem gátolja a nyugodt éjszakai pihenést.

2. Hőmérséklet, fények, zajok

Alváshoz sem a túl meleg, sem a túl hideg nem ideális. A legoptimálisabb, ha a hálószobában éjszakára 20 °C körüli hőmérsékletet állítunk be. Törekedjünk arra, hogy az elalvást semmilyen külső tényező ne zavarja. Alváshoz a teljes sötétség a megfelelő, ha ez nem megoldható, használjunk szemmaszkot. A hálószobában használt lámpák fénye se legyen túl erős, így az esti olvasás közben is ráhangolódhatunk az alvásra. A fények mellett a zajok csökkentésére is fordítsunk gondot. Az idegrendszert még az egészen enyhe, 60 decibel érték körül hanghatások is stimulálják, így a szomszéd szobából átszűrődő beszélgetés is zavarhatja az elalvást. A mellettünk horkoló hálótárs is okozhat álmatlan éjszakákat, így sok esetben a füldugó jelenti a megoldást.

Ellenőrizze, hogy helyesen ápolja-e fogait!

2024. szeptember 30.

A nyár a szabadság, a pihenés és a szabadtéri kikapcsolódás időszaka. A forró hónapokban sem szabad azonban megfeledkeznünk fogaink ápolásáról. A hőség, a megváltozott étkezési szokások és a szabadidős tevékenységek ugyanis mind hatással lehetnek szájhigiéniánkra. Ráadásul sokan meg vannak győződve arról, hogy helyesen ápolják a fogaikat. A fogmosás azonban olyan, mint a kerékpározás: alaposan meg kell tanulni.

A statisztikák szerint, bár az elektromos fogkefék piaca növekedni fog, az európai régióban volt a legmagasabb a jelentős szájüregi betegségek előfordulása. A WHO hat régiója közül Európában a legrosszabb az átlag, itt a felnőtt lakosság 50,1 százaléka szenved vagy szenvedett komolyabb szájüregi betegségben. Ez magában foglalja a maradandó fogszuvasodás legmagasabb előfordulását is, ami 2019-ben az európai régió lakosságának 33,6 százalékát, vagyis közel 335 millió esetet jelent.

Ez az arány nem csak a hiányos higiéniának, de a cukorban gazdag ételeknek is köszönhető, amelyekből nyáron hajlamosak vagyunk többet fogyasztani. Mindemellett sokan, bár meg vannak győződve ennek ellenkezőjéről, nincsenek tisztában a helyes fogápolással és fogmosással.„A „Hogyan gondoskodnak a lengyelek helyesen a fogaikról?” tanulmányban csaknem 55 százalék jelezte, hogy naponta kétszer mos fogat. Mivel a megkérdezettek közel fele csak a minimumot teljesíti a szájhigiénia terén, nehéz elvárásnak tűnhet, hogy ellenőrizzük magunkat olyan tesztekkel vagy öblítőkkel, amelyek elszínezik a bakteriális plakkot, lehetővé téve a fogakon lévő lágy vagy mineralizálódó bevonat feltérképezését.

Érdemes azonban szem előtt tartani, hogy a fogkő a fogak és a lágyszövetek elhalásának kezdete” – jegyzi meg Sylwia Drobik, az Oclean orvos igazgatója.A nem megfelelő higiénia, vagy annak hiánya ráadásul olyan betegségeket okozhat, amelyek látszólag nem kapcsolódnak a „rossz fogakhoz”, mint például a cukorbetegség, szívbetegségek, keringési rendszer betegségei vagy tüdőbetegségek. Nyáron ráadásul hajlamosabban vagyunk még inkább félvállról venni a fogápolást és a szájhigiéniát, ami a fokozott cukorbevitelnek és az ilyenkor rendszertelenebb életmódnak is köszönhető. Íme néhány tipp, hogyan tarthatjuk karban fogainkat nyáron is.

Hidratáljunk rendszeresen

A nyári melegben könnyen kiszáradhat a szánk, ami csökkenti a nyáltermelést. A nyál fontos szerepet játszik a szájüreg tisztán tartásában és a savak semlegesítésében. Igyunk sok folyadékot – leginkább vizet -, hogy fenntartsuk a megfelelő hidratáltságot és elősegítsük a nyáltermelést.