Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Mit kellene tenned, ha elveszíted a munkádat?

Érdekességek2018. március 05.

A Ho’oponopono az élet legkönnyebb útja. Nagyon jó időket élünk, még ha nem is így érzékeljük, mivel nincs lehetőségünk arra, hogy áldozatoknak lássuk magunkat, vagy azt érezzük, hogy Isten megfeledkezett rólunk és nem hallgat meg minket. Nagy időket élünk, nagy és fontos változásokkal. Ha tudatosak maradunk és nem kapaszkodunk fel a rossz hírek vonatára, jól járunk.  

Sokszor szólok arról, hogy hogyan helyezkedjünk el az élet áramlatában, amely a tökéletes helyre vezet bennünket, a megfelelő pillanatban, az odaillő emberekkel körülvéve. Ezzel szemben mit teszünk? Nos, aggódunk, gondolkozunk, a félelmeinkhez kapcsolódunk. Mindez nem a zéró frekvenciára, a belső béke állapotába helyez minket, hanem éppen ellenkezőleg: eltérít bennünket az élet útjáról, az összhangtól, attól, ami valójában vagyunk. Nem vagyunk ezek a félelmek, sem az aggodalmaink. A gondolkodás és az aggódás függőségünk, rossz szokásunk.

Annyira alszunk, hogy most nincs más lehetőség az ébredésre. Nincs másik kijárat. Ezért amikor az áramlattal szemben igyekszünk menni, az keménynek és nehéznek bizonyul. Egy munkanélküli mondhatja: “Tökéletes, Mabel, tehát konkrétan mit tegyek?”. Nos, elsősorban tudd, hogy egyedül nem vagy képes rá, tehát el kell engedned és segítséget kell kérned Istentől, az Univerzumtól, az univerzális intelligenciától, ki miben hisz; kérni kell a miénknél magasabb intelligenciát, amely soha nem fog elhagyni minket, ha a segítségét kérjük, különösen nem. Ezenkívül értsük meg, hogy a segítség nem akkor jön, amikor gondolkozunk vagy aggódunk; elég tudatosnak kell lennünk ahhoz, hogy ne ragadjunk le és engedélyt adjunk Istennek, hogy segítsen minket.


A segítségkérés formája legyen az, ami kinek-kinek működik. Amikor templomba megyünk, nem kell kérnünk, hanem köszönetet kell mondanunk. Ezernyi dolog van, amiért hálát érezhetünk, de ezeket soha nem értékeljük, mert mindig arra összpontosítunk, aminek hiányát érezzük.
Ha elküldenek engem a munkahelyemről, köszönetet mondok, nem aggódom. A szívemben tudnom kell, hogy minden megérkezik, amire szükségem van (nem tudom, honnan, de érkezni fog), és amikor szükségem van rá. Figyelem! Egy hónappal előbb nem. Rendelkezésemre fog állni a lakbér, amikor fizetnem kell, nem előbb, mert a dolgok nem így működnek. A szívemben bíznom kell, hogy ez fog történni. Nem az elmémre, az emlékeimre hallgatok. Azt gondoljuk, hogy minden megismétlődik, ami történt - ez nem igaz. Akkor ismétlődik meg, ha nem változtatom meg a mentális patronjaimat; rá kell jönnöm, hogy van egy részem, amely mindig vigyáz rám, amely ismeri minden kétségemet, amely munka nélkül hagyott engem, és most engedélyt kell adnom neki, hogy megmutassa nekem, mi a következő lépés.

A munkanélküliségnek számos tényezőjére lehet reflektálni. Például, ha nem küldenek el minket, magunktól nem megyünk. Nem vagyunk a megfelelő helyen, ezért kell, hogy elküldjenek minket. Ha egy ajtó bezárul, egy másik készen áll, hogy azonnal kinyíljon, de általában nem adunk rá engedélyt, mert nem bízunk.

Egy másik fontos kérdés, hogy azt hisszük, munkára van szükségünk, mert pénz csak munkából származik. Mentális programjaink vannak, amelyek azt mondják, a munka olyasvalami, amit nem szeretünk, de szükségszerűen végeznünk kell. Ezek a régi paradigmának felelnek meg.
Értsük meg, hogy azért küldenek el minket a munkahelyünkről, mert elérkezett a pillanat, hogy megteremtsük a sajátunkat, és nem azért, mert másik munkahelyet kell keresnünk.

Mindannyiunknak egyedi, természetes tehetsége van, vannak olyan dolgok, amiket könnyedén csinálunk. De éppen azért, mert könnyűnek bizonyulnak, nem adunk magunknak engedélyt, hogy ezzel csináljunk pénzt. Azt mondjuk: “ezt bárki meg tudja csinálni, hogy fogok ezért pénzt kérni?”. Ezek az adottságok természetesek, mert ez az, amit tennünk kell. Mindig az áramlattal szembe megyünk, ahelyett, hogy hagynánk magunkat az élettel haladni.

Ha nem emlékszünk, kik vagyunk, nem emlékszünk a bennünk lévő erőre, és hogy oltalmazva vagyunk, ha nem adunk engedélyt, hogy bennünket oltalmazzanak, nincs esélyünk. Itt az ideje bízni, abbahagyni a gondolkozást és az aggódást, és követni ezt a felsőbb intelligenciát, amellyel mindannyian össze vagyunk kapcsolódva.

Számomra az a tökéletes világ, a Paradicsom, ahol mindannyian azt csináljuk, amit szeretünk, ami gyönyörködtet bennünket, amit akkor is csinálnánk, ha nem fizetnének érte, mert annyira elégedetté tesz minket. Ezt a belső szenvedélyt követve olyan iránytűt követünk, amely a tökéletes helyre vezet, a megfelelő pillanatban, az odaillő emberekkel körülvéve. Az egyetlen szükséges dolog bízni, önmagunk lenni, gyermekké válni, aggodalmak nélkül élni. Így adunk engedélyt annak a részünknek, amely látja, hova a legjobb helyeznie bennünket. A dolgok áramolni fognak, ez univerzális törvény. Nem szenvedni jöttünk ide.

Itt az ideje, hogy újra bízzunk magunkban, azt tegyük, ami a szívünkben van, nem azt, ami az elménkben. Amiről azt tanultuk, hogy jó vagy rossz, csak hiedelmek, amiket meg tudunk változtatni. Tehát, ha önmagam vagyok, ezen a zéró frekvencián vagyok, ezen a hullámhosszon, képes vagyok tisztábban hallani.

Az a dolgunk, hogy a jelenben legyünk. Ahányszor köszönetet mondok, a jelenbe térek vissza, bízom. A jelenben soha nem hiányzik semmi, mindenem megvan, amire szükségem van. Bíznunk kell önmagunkban; ha a Ho’oponoponot gyakoroljuk, elkezdünk hinni. Én magam nem voltam hívő, de ma már nincs kétségem, hogy Isten létezik. A lényeg az, hogy elismerjem, Isten többet tud, mint én, mindegy, hány egyetemi diplomát szereztem vagy mennyire vagyok intelligens. Össze kell kapcsolódnom a szív bölcsességével.

Einstein azt mondta, hogy a tudásunk a tudatlanságunk szférájának kiterjesztése; minél több információnk van, annál jobban eltávolodunk az igazságtól. „Veszélyesek” vagyunk, mert azt hisszük, hogy tudunk.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

A tej

2025. május 01.



I. rész: A tej, mint megbízható kalciumforrás

A magyarok átlagosan 67,5 liter, naponta 1,8 dl tejet isznak (2010. évi adat), kevesebb mint felét a szakértők által javasolt napi félliteres mennyiségnek.

Az emberi szervezet legkönnyebben a tehéntejből jut kalciumhoz, mert a fehérje, a kalcium, a D-vitamin, a foszfor, a tejzsír és a tejcukor csak a tejben található meg együtt, a megfelelő arányban.

A tej az egyik legfontosabb alapélelmiszer, s az emberi szervezet elsődleges kalciumforrása.

Sajnos számos, tejhez kapcsolódó tévhit van a köztudatban, holott a tej jótékony hatással van az egészségre, gyermekkorban pedig különösen fontos pillére az egészséges táplálkozásnak. Könnyen és jól emészthető táplálékról van szó, mely túlnyomórészt egészséges zsírokat tartalmaz, ugyanakkor hangsúlyozni kell, hogy fogyasztás előtt szükséges és fontos a hőkezelés.

Hajklimax: a változókori hajhullás nem betegség, csak figyelmeztetés

2025. május 01.

A hajunk a testünk tükre. A változókor sok testi és lelki változással jár, amelyekből az egyik legszembetűnőbb a hajhullás. Hogy mi áll a hátterében, mit tehetünk ellene, és hogyan kezeljük, arra Dr. Lieber Andrea orvos- természetgyógyász-kozmetikus ad praktikus tanácsokat.

1. A hormonális egyensúly felborulása, különösen az ösztrogénszint csökkenése, közvetlenül hat a haj növekedési ciklusára. Az ösztrogén segít fenntartani a haj sűrűségét, így annak hiánya a haj ritkulásához és gyengüléséhez vezethet, amely a változókor alapvető tünete.

2. A változókorral járó hormonális ingadozások fokozhatják a stresszt, ami növeli a kortizol-szintet a szervezetben. A magas kortizolszint is hozzájárulhat a hajhulláshoz, mivel befolyásolja a haj növekedési ciklusát, lerövidíti a növekedési fázist, ezzel elősegítve a hajszálak idő előtti kihullását.

3.Bár a hajhullás gyakran a változókor velejárója, nem mindig ez az elsődleges ok. Számos más tényező is okozhatja, például tápanyaghiány, keringési probléma vagy stressz. Ezért érdemes alaposan kivizsgálni a problémát.

4. A megfelelő táplálkozás elengedhetetlen. Fogyasszunk olajos magvakat (dió, mandula, lenmag), leveles zöldségeket (spenót, articsóka), zsíros halakat (lazac, makréla) és kollagénben gazdag ételeket.

5. Az egészséges ételek mellett a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek is segítenek. A szelén és a cink támogatják a hajhagymák működését, a vas és a réz segítik az oxigénszállítást a fejbőrben. A D-vitamin a haj növekedési ciklusát támogatja, az Omega-3 és az Omega-7 hidratálják a fejbőrt és csökkentik a gyulladást.

6. A hajápolási rutin a változókorban kiemelten fontos. Kerüljük az agresszív samponokat, válasszunk hajerősítő formulákat, természetes összetevőkkel. Érdemes olyan, kifejezetten változókori hajhullásra kifejlesztett hajápoló termékcsaládot használni, amelyben sampon, balzsam, étrend-kiegészítő tabletta és szérum is található. Ez utóbbi a problémásabb területeket bemasszírozva fejti ki hatását. De ne mossuk túl gyakran a hajat, hogy megőrizzük természetes védőrétegét.

Az intim területeken kínzó ekcéma is kezelhető

2025. április 30.

A nemi szervek környékén kialakuló viszketés, gyulladás sokakban a szexuális úton terjedő betegségek gyanúját veti fel, holott nem ritkán ekcéma okozza a kellemetlen tüneteket. Dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus azzal a jó hírrel szolgált, hogy bár az ekcéma krónikus bőrbetegség, de a kínzó viszketés enyhíthető, a gyulladás kezelhető.

A külső nemi szerveken jellemző a kontakt ekcéma

Az ekcéma (dermatitis) a leggyakoribb, gyulladással, szárazsággal és viszkető érzéssel járó bőrbetegség, ami testszerte bárhol megjelenhet, és bár leggyakrabban a végtagokat érinti, az intim területek bőrfelületein is kialakulhatnak a vöröses, fénylő, viszkető foltok. Az ekcémának több típusa van, de jellemzően nem mindegyik érintheti az intim testtájakat.
Az atópiás dermatitisz például általában gyerekkorban kezdődik, és tipikus megjelenési formája a száraz, kipirosodott bőr, ami viszket és gyakran be is repedezik, az akut tenyér-talpi ekcéma, vagyis a dyshidroticus ekcéma pedig a kezeken, ujjakon, lábfejen, talpon jelenik meg és típusos tünetekkel jár.
A külső nemi szerveken leginkább a kontakt ekcéma okozhat kínzó tüneteket. Az allergiás kontakt dermatitisz akkor alakul ki, ha a páciens bőre kontaktusba, kapcsolatba kerül egy olyan anyaggal, ami allergiát vált ki nála. Ez bármi lehet, gyakran valamilyen fém, virág, háztartási anyag, festék, intim területeknél gyakran ilyenek az illatosított mosakodószerek, szappanok, tusfürdők. Az így kialakult ekcémás tünetek (kivörösödő bőr, erős viszketés, duzzanat, hólyagocskák, amelyek kifakadhatnak, váladékozhatnak) nem azonnal, hanem akár napokkal később jelennek meg. Ha a tünetek, főként a duzzanat és a pirosság közvetlenül az allergénnek való érintkezés kapcsán jelennek meg, akkor csalánkiütésről lehet szó.

Így lehet kezelhető az intim részeken kialakult ekcéma

– Az ekcéma kezelésének alapja a bőr folyamatos hidratálása, az elveszített zsírok, lipidek pótlása, amely tünetmentes állapotban is fontos. A helyi gyulladáscsökkentő készítmények viszonylag rövid idő alatt szüntetik meg a gyulladást, ami gyors és jelentős megkönnyebbülést jelent a páciensnek. A tünetek enyhülésekor úgynevezett immunmoduláló helyi krémekkel, kenőcsökkel fenntartható a hosszabb tünetmentes állapot. A szakszerűn alkalmazott immunmoduláló szerek úgy akadályozzák meg a gyulladásos folyamatok kialakulását, hogy közben nem károsítják a bőr szerkezetét. Személyre szabottan más kiegészítő kezelések is szóba jöhetnek, mint bizonyos viszketéscsillapító szerek, gyógyszeres kezelés – hangsúlyozza dr. Brezán Edina, a Dermatica bőrgyógyásza, kozmetológus.
Bőrgyógyász szakorvos javaslatára ajánlott utána járni az esetleges provokáló tényezőknek is, kontakt ekcéma esetén elsősorban a tisztálkodószereknek, a fehérnemű anyagának. A bőrszárazságra hajlamos személyeknek eleve ajánlatos illat- és színezőanyagmentes mosdótermékeket és pamut fehérneműt viselni. Emellett nem szabad megfeledkezni a stresszről sem, mint önálló rizikófaktorról, és azt is tudni kell, hogy sok esetben a gondos kivizsgálás során sem lehet a tünetekért felelős tényezőt kimutatni, a kezelés azonban ekkor is elengedhetetlen.