Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Mire is jó a homeopátia?

Érdekességek2018. február 10.

Azt vettem észre mostanában, hogy akik hozzám fordulnak segítségért, egyre többen kezdik úgy, hogy nem is tudnak sokat a homeopátiáról. Mire, milyen betegségekre lehet alkalmazni és hogyan is hat valójában? Ezekre a kérdésekre szeretnék most válaszolni, mert valószínű, hogy sokakban felmerültek már ezek a gondolatok.  

Hogyan hat a homeopátia?
Talán ez a legérdekesebb kérdés, mert még mindig keresik rá a választ. A jelen tudomásunk szerint a homeopátia egy információ, mely utasítást ad az immunrendszernek az egészséges állapot visszaállítására. Egy homeopátiás gyógyszervizsgálat során, az egészséges emberben kiváltott műbetegség tüneteit jegyzetelik le a homeopata orvosok majd a klinikai tesztelésük során ugyan ezt a gyógyszert már a hasonló betegségben szenvedő alanyoknak adják be. Az előbb azt írtam, hogy műbetegség, mert tényleg műbetegséget produkálnak a gyógyszerkísérletben résztvevők. A homeopátia nem vált ki mellékhatást és nem okoz szervi elváltozást sem, csak betegségre jellemző tüneteket produkál, mely tünetek megegyeznek azzal a valós betegséggel, melyet gyógyítani kívánunk. Szóval ha megtaláltuk a legmegfelelőbb homeopátiás szert mely lefedi a beteg tüneteit, akkor ez a gyógyszer egy erősebb műbetegséget idéz elő a már hasonló betegségben szenvedő betegben, de az immunrendszerünk az erősebb betegség ellen fordul ezzel meggyógyítva a tényleges betegséget, mivel azok egy és ugyan azok a betegségek. 
 
Összegezve: a homeopátia egy információ, egy utasítás a szervezetünknek, hogy hogyan gyógyítsa meg önmagát.

Milyen betegségekre jó a homeopátia?
A homeopátia szinte minden betegségben alkalmazható. Legyen az egy akut betegség, egy megfázás, nátha, felfázás, menstruációs görcs, torokgyulladás, köhögés, ideg becsípődés, horzsolás vagy égés. Mivel a homeopátia a tüneteket nézi, hogyan és miként, mire javul, mire rosszabbodik, hol érzi, hova hat ki és még sok egyéb kérdés, így szinte bármely akut tünetre gyógyír lehet.
Ugyan így a krónikus folyamatokban is nagy segítség. Krónikus folyamat alatt azt a betegséget értjük, mely több időn keresztül áll fenn, vagy már többször, visszatérő betegségként diagnosztizálták.
 
Ilyen esetekben alkalmazhatjuk a homeopátiát mint önálló gyógymód, de alkalmazhatjuk kiegészítő terápiaként. Homeopátiát szedhetünk a már meglévő gyógyszereink mellé is. A homeopátia nem befolyásolja a másik gyógyszer hatását és nem is hatástalanítja.
De nem csak fizikai panaszokra lehet hatásos a homeopátia, sok olyan esetben is segítséget tud nyújtani, ahol a mentális probléma áll fenn vagy olyan esetekben, ahol a klinikai orvoslás már nem tud többet nyújtani. Mentális problémáknál, pszichológiai vagy pszichiátria panaszokban. Segítség lehet figyelemzavaros és tanulási nehézségekkel küzdő gyermekeknél, autista gyermekeknél, demenciában vagy Alzheimer’s kórban szenvedő idősebb embereknél és a még számos más esetben. Terápiásan lehet alkalmazni daganatos folyamatoknál, szervi problémáknál, hormon zavar esetén és itt is folytathatnám még a felsorolást sok egyébbel.
Alkalmazhatjuk oltások kivezetésénél is, hogy az oltóanyagban lévő élő vírus ne károsítsa annyira a szervezetet és információt adjunk a szervezetnek a legyengített betegség leküzdéséhez. De ugyan ezzel a folyamattal az oltó anyagokban lévő nehézfémek kiválasztásában is segít.
Alkalmazhatjuk a homeopátiát diagnosztikai gépek által kibocsájtott terhelő anyagok kiválasztásához is és alkalmazhatjuk izopátiásan is. Izopátia alatt azt érjük, hogy az adott betegségből vagy méregből készített homeopátiás gyógyszer segítségével gyógyíthatjuk a mérgezést, gyulladásos folyamatot, vagy effektív az adott vírusos fertőzést.
 
Összegezve: a homeopátia akut és krónikus betegségeknél, fizikai vagy mentális megbetegedéseknél, önálló vagy kiegészítő terápiaként alkalmazható.
 
Milyen homeopata kezelők vannak?
Magyarországon orvosi diplomához kötött a homeopátiás gyógyítás, de számos más európai országban találkozhatunk nem orvos homeopatákkal is. A nem orvos homeopatáknak nagyon szigorú szabálynak kell megfelelniük, folyamatos továbbképzéseken kell részt venniük, és az adott állam engedélyével gyógyíthatnak. 
Vannak a klinikai homeopaták, akik az adott betegségre fókuszálnak és csak azt a diagnózisnak megfelelően gyógyítják. Ebben az esetben a kezelés általában 15-30 perc közé esik. Nincs hosszú kikérdezés, csak és kizárólag az adott betegség tüneteit járják körül.
 
A klasszikus homeopaták, ide tartoznak a nem orvos homeopaták is, már jóval kiterjedtebb a kérdezési skálájuk. Itt több időt is szánnak ránk, általában 1-1,5 óra egy kezelés. Az adott betegségen kívül számos más kérdést is feltesznek, korábbi betegségek, szülők betegségei stb. és rákérdeznek még a személyesebb dolgokra is, hobbi, gyerekkor, élethelyzetek stb.. Ebben az esetben már szélesebb képet kap a kezelő és nem csak az adott betegséget gyógyítja, hanem segítséget ad a régebbi bajokra, valamint támogatást ad a szervezetnek a jövőre tekintve is. Ez egy komplexebb kezelés, itt már tényleg az egyén teljes egészében a gyógyítandó.
Új indiai irányzat is kialakult az elmúlt években. Itt már nem is annyira a fizikai panaszokra kíváncsi a kezelő, hanem mondhatni teljes egészében a mentális viselkedésre. Egy adott helyzetben miként reagál az egyén, milyen érzetei vannak, vannak-e visszatérő álmai stb. Ez sokkal inkább egy pszichológiai, önismereti beszélgetés.
 
A fent felsorolt három irányzat mindegyike nagyon hatékony és rengeteg gyógyult esetről számolnak be. Előre természetesen nem lehet megmondani, hogy milyen homeopatához kerülünk, de egy biztos, hogy mindegyik irányzat képviselője segíteni tud rajtunk.
 
Összegezve: különböző homeopátiás irányzatok vannak, klinikai, klasszikus és érzet/indiai módszer.
 
Milyen a homeopátia helyzete jelenleg?
Magyarországon magán praxisban lévő homeopata orvosokhoz tudunk fordulni, de egyes kórházban és magánrendelőkben is találhatunk olyan orvost, aki homeopátiás kezelésben tud minket részesíteni. Számos fogorvos is beépítette már a praxisába a homeopátiás szerek alkalmazását.
Európa több országában orvos és nem orvos homeopatához is fordulhatunk segítségért. A nem orvos homeopaták is részt vehetnek különböző ambuláns és járó beteg szakellátásban. Vannak klinkák, melyek kifejezetten a homeopátiás terápiára álltak rá, ezek főleg specifikus klinikák, mint pl: rák klinika, adhd gyermek klinika, gyermek klinika, szülészeti klinika, termékenységi klinika, kardiológiai klinika és rehabilitációs klinika is. Több kórház minősítette át pár osztályát, homeopátiás részleggé de vannak olyan kórházak is melyek felajánlják a betegeiknek az integrált kezelés lehetőségét. Ezalatt azt kell érteni, hogy a modern gyógyászat mellett az alternatív kezelést is kapja a páciens. 
 
Amerika legtöbb államában is hasonló a helyzet mint Európában, sőt még a kórházak homeopátiás kutató részleget is támogatnak és foglalkoztatnak. 
Ázsiában a hagyományos kínai orvoslás mellett a második legkeresettebb alternatív gyógymód a homeopátia. Több kórházban már a bejáratnál választhat a beteg, hogy modern gyógyászati- vagy homeopátiás kezelést szeretne.
 
Összegezve: a homeopátia nagyon elterjedt gyógymód a világban.
 
Merjük használni a homeopátiát. A homeopátiában nem hinni kell hanem megtapasztalni és gyógyulni vele. A homeopátia nem tartalmaz kémiai vegyületeket, nem toxikus és nem okoz mellékhatást.
 
Kíméletes és természetes gyógyulást kívánok mindenkinek!

forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

A lapocka fájdalom komplex kezelése: Több mint egy masszírozásra váró izomcsomó

2025. május 02.



A lapocka környéki fájdalom gyakori panasz, amely sokak életminőségét befolyásolja jelentősen. Míg az érintettek többsége azonnali megoldásként egy gyors masszázsban keresi az enyhülést, a szakemberek szerint a probléma gyakran összetettebb, és tartós eredményt csak a fájdalom valódi okainak feltárásával érhetünk el.

A tünetek mögött meghúzódó komplex okok

A lapocka körüli fájdalom diagnosztizálása és kezelése különösen kihívást jelenthet, mivel a fájdalom forrása gyakran nem ott van, ahol a tüneteket érezzük. Ráadásul számos különböző ok állhat a háttérben, amelyek tünetei nagyon hasonlóak lehetnek.

A leggyakoribb kiváltó okok között szerepelnek:


A Cloward-zónák: A kutatások szerint a gerincoszlop nyaki szakaszánál kilépő idegek elágazási pontjainál található területek, ahová a fájdalom kisugározhat. Ez magyarázza, miért érezhetünk fájdalmat a lapockánknál, amikor valójában a probléma forrása a nyaki gerinc környékén keresendő.

A tej

2025. május 02.



II. rész: A tej hőkezelési eljárásai

Mit jelent a pasztörizálás?

A pasztörizálás a kórokozó csírákat hőhatással elpusztító hőkezelési módszer. Nevét a francia vegyész-bakteriológusról, Louis Pasteurről kapta. A tejüzemek jelenleg rövid idejű pasztörizálást alkalmaznak magas hőfokon (15 másodperc 75 °C-on), vagy hosszabb idejű kezelést, viszonylag alacsony hőmérsékleten (nagyjából fél óra 60-62 °Con). Ezzel a módszerrel a baktériumok 99,5%-a elpusztul. Bizonyos élelmiszereket, például a tejet is csak korlátozott ideig, 3–5 napig lehet eltartani, 6 °C-nál nem melegebb hőmérsékleten. A pasztörizálás során a tejnek az emberi táplálkozás szempontjából fontos összetevői és tulajdonságai nem károsodnak és nem semmisülnek meg.

Mi az UHT technológia?

Ultra High Temperature Treated, vagyis ultramagas hőfokon történő hőkezelési módszer, amit ultrapasztőrözésnek is neveznek. A tejet nagyon rövid időre (2–3 másodpercre) felhevítik nagyjából 135-137 °C-ra. Ezután gyorsan lehűtik és aszeptikus környezetben aszeptikus csomagolásba töltik. Így az összes mikroorganizmus elpusztul, és a tej szobahőmérsékleten akár 3–6 hónapig is eltartható. Más, aszeptikus módszerrel kezelt élelmiszerek akár 24 hónapig is eltarthatók.

Mi a homogenizálás?

A homogenizálás folyamata során a tejet nagy nyomással átpréselik egy kis résen. Így a tejzsír kis elemekre törik össze, emulgeált állapotban marad meg a tejben és nem jön fel a felszínre. A tej homogenizálásának célja, hogy azt azok is könnyebben megemészthessék, akik bél- és emésztőrendszeri problémákkal küzdenek.

Mi az aszeptikus technológia?

Az aszeptikus technológia a XX. század forradalmi találmánya. Ezért a találmányért kapta meg a Tetra Pak 1989-ben az élelmiszeripari technológia területén az utóbbi ötven év legjelentősebb tudományos felfedezésének járó díjat. 1996-ban az amerikai elnökhelyettes, Al Gore a Tetra Brik Aseptic csomagolásának – amely a világ legelterjedtebb kartoncsomagolása – az Aszeptikus Csomagolás Folyamatos Fejlődéséért díjat adományozta. Az aszeptikus csomagolásba töltött élelmiszereket szobahőmérsékleten lehet tárolni (feleslegessé válik a szállítás, a rakodás és a raktározás során a költséges hűtés), ráadásul sokkal tovább eltarthatók, mint a pasztőrözött termékek. Az élelmiszereket – az UHT-kezelést követően – légmentesen zárt, aszeptikus gyártósorokon töltik a steril dobozokba! Ez az eljárás megbízhatóan elpusztítja a kórokozó baktériumokat és azok csíráit, de az élelmiszer tápértéke, minősége és íze megmarad.

A tej

2025. május 01.



I. rész: A tej, mint megbízható kalciumforrás

A magyarok átlagosan 67,5 liter, naponta 1,8 dl tejet isznak (2010. évi adat), kevesebb mint felét a szakértők által javasolt napi félliteres mennyiségnek.

Az emberi szervezet legkönnyebben a tehéntejből jut kalciumhoz, mert a fehérje, a kalcium, a D-vitamin, a foszfor, a tejzsír és a tejcukor csak a tejben található meg együtt, a megfelelő arányban.

A tej az egyik legfontosabb alapélelmiszer, s az emberi szervezet elsődleges kalciumforrása.

Sajnos számos, tejhez kapcsolódó tévhit van a köztudatban, holott a tej jótékony hatással van az egészségre, gyermekkorban pedig különösen fontos pillére az egészséges táplálkozásnak. Könnyen és jól emészthető táplálékról van szó, mely túlnyomórészt egészséges zsírokat tartalmaz, ugyanakkor hangsúlyozni kell, hogy fogyasztás előtt szükséges és fontos a hőkezelés.