Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Ahogy én látom - a kineziológus tollából

Érdekességek2018. szeptember 28.

Minden természetgyógyászati módszer önmagad mélyebb megismeréséről szól. A technikák eltérőek, de a cél ugyanaz. A mélyebb megismerés azt jelenti, hogy te magad jössz rá dolgokra, te mondod ki és te is ismered fel, hogyan tovább a fizikai létben. Hol, mit teszel rendbe, mihez állsz másképp. Ez egy csodálatos út, örülj, ha olyan terapeuta kezel, aki ebbe nem avatkozik bele.  
Az én feladatom a vezetés. Vezetni téged egy olyan úton, ami a te utad és nálad jobban senki nem ismeri. 
A tiéd. 
Hogyan tudlak vezetni mégis? 
Az épp körülötted lévő, jelenbeli energiáidat tudom tolmácsolni. Ebben nincs semmi konkrét, csak az, ahogyan éppen reagálsz az életre. Amikor beszélsz, tested azonnal reagál rá. Mutatja, hogy mennyire valóságos, amit mondasz, vagy épp ellenkezőleg, az illúzió fogságába kerültél. 
 
A jelen érzéseihez még kapcsolódik egy sor múltbéli élmény is. Az őseid élete. Tehát maga az oldás azt jelenti, hogy tehermentesítjük azokat a filmkockákat, amiket örököltél vagy te magad élted meg, és fékezi az életed.

Kétféle módon épül be:
Minden úgy kerül rögzítésre, ahogy akkor, abban a pillanatban megtörtént.
 
Szándékosan nem írtam "szakszavakat". Ahány tudomány, annyiféle meghatározás létezik. Sokat tanultam az elmúlt 20 évben, mindig újabb területek, ismeretek nyílnak meg előttem. Mégis a legtöbb tudás rajtatok, a klienseimen, útitársaimon keresztül érkezik. Számomra teljesen mindegy, hogy hol vannak az információk. Az elmében? A belekben? A tudattalanban? 
 
Egy biztos: tested minden màsodpercben rögzít. Minden adatot, amit hallasz, látsz, érzékelsz. Még olyan dolgokat is, amiknek éppen nem vagy tudatában, pl. egy melletted zajló társalgás. Amikor beszélsz, tested ugyanilyen gyorsasággal reagál rá, vagyis folyamatosan nyomon követ téged. Ezt valaki érzékeli, valaki nem. 
 
Egy dolgot el kell hinned, amikor már nincs "negatív" filmkockád, tulajdonképpen azt csinálsz, amit akarsz. 
 
Bàrmit megtehetsz. Ez pedig azt jelenti, hogy a saját, veleszületett alkati energiádhoz képest. Mindenkinek van egy sajátos alkati energiája. Én így hívom. És minden energiának két pólusa van. Pozitív és negatív aspektusban is értelmezhető. Ezért "veszélyes"  konkrétumot mondani. Te döntöd el egy adott szituációban, hogy melyik pólus felé tartod az irányt.
 
Mondok egy példát: ha valaki egyéni energiájában ott van mondjuk a "bőség", ami pozitív aspektusban azt jelenti, hogy a "jég hátán is megél", az illető könnyedén küzd meg a problémákkal és jó a teremtő képessége. 
Negatív aspektusban viszont, a bőség "elfecsérlése" lesz igaz, ami mögött hatalmas teremtő energia van, csak az egyén nem tudja megtartani. Elherdálni valamit ugyanaz az energia, mint megteremteni. 
 
Valamilyen szinten mindenkiben ott van a teremtő képesség, azonban alkati energiánk hatàrozza meg, hogy meddig mehetünk el. Ez az alkati szubsztancia egy meghatározó, "-tól, - ig". A kettő között bejàrod az utat, egyéni tempóban, saját választott útvonalakkal. 
Bevallom neked, láttam màr olyat, hogy valaki "túllépte" ezt a határt, vagyis a saját alkati energiáját túlszárnyalta. Ez a következő szint földi utazásunk során. Ugyanakkor először meg kell tapasztalnod a saját egyediségedet. Ki is vagy te, mik a benned rejlő lehetőségek.

A kiterjedés előtt van a megismerés.

Ezért van az, hogy sokszor kívánsz vmit, és mintha nem adná meg a sors. Valamit meg kell még ismerned magadból. Valami nem tiszta, köd van még. Különleges vagy, de nem vagy különb bármelyikünknél. 
 
Születésedtől fogva egyéni individium vagy. Mi rejlik ebben a szubsztanciában? A tested folyamatosan azon van, hogy meglásd és megéld ezeket. A sok múltbéli, feldolgozatlan sérülés és fájdalom befalazza az egyediségedet. Aztán elkezded lebontogatni. Újra kinyitod lelked kapuját és bizakodva indulsz. A test a fájdalmat nemcsak rögzítette, hanem hasonló szituációban újrajátssza, azért, hogy megvédjen, figyelmeztessen téged. Igaz, ez már egy új szituáció, de ha egy kicsit is emlékeztet egy vagy több régi fájdalomra, a test újrajátssza az egészet. És újabb fájdalmas tapasztalatok generálódnak. 
Ha egyszer volt kellemetlen élményed kutyával, a tested azt mondja, "vigyázz, a kutya harap!". Pedig ez már egy új helyzet, egy másik kutya.
 
Amikor ezek a megélések oldva vannak, újra tiszta lappal tudsz indulni. Ekkor már a testeden nincs fék. Indulhatsz. 
A falak lebontása ritkán sikerül egyedül. Ehhez vezető kell.
 
Óva intelek attól, hogy folyamatosan a múltban vájkálj. Ez sem lenne működőképes. Ugyanis képes vagy újrateremteni az egészet. Emlékszel? Mindennek két pólusa van. Nagyon izgalmas dolog megismerni a múltat, honnan jöttünk, kik voltak az őseink. Ellenben hamar újrateremtődik, ha sokáig időzől ott. Ezért van az, hogy néha találkozol olyan emberekkel, akik évek óta igénybe vesznek egy természetgyógyászati irànyzatot és egyre rosszabbul néznek ki. Ràjuk telepedett a múlt. 
Nem jó "leragadni" a múltban. 
 
Mivel én a test rezgéseiből olvasok, pontosan mutatja a tested, hogy mit keresünk a múltban (életkor és esemény), és azt is, hogy meddig időzzünk ott. Minden következő lépést mutat a tested, még azt is, mikor kell találkoznunk, és mi legyen a házi feladat. Kell a fizikai megélés is. Az oldás után a test követi az átírt programokat, de fizikai síkon is el kell indulni. 
 
Mivel rengeteg impulzus ér minket a jelenben, ezért folyamatos az információk beépülése is. 
Olyan a tested, mint egy könyvtár. Tele információkkal, adatokkal. 

Az oldás azt jelenti, hogy az adatok megmaradnak, de már nem hatnak rád negatívan.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Érdemes tudatos vásárlónak lenni a pszichés segítségkérésben is

2025. július 13.

Coach, pszichológus, pszichiáter, vagy más szakember? Honnan tudhatja a segítségkérő, hogy kihez forduljon a problémája megoldásában és mire érdemes odafigyelni a választásnál? Erre kerestük a választ Kasza Zsuzsannával, a Budai Pszichológus Központ szakmai vezetőjével. 

A pszichológiai segítségnyújtás iránti igény napjainkban egyre természetesebb jelenség, ugyanakkor sokak számára továbbra is kérdés marad: kihez forduljanak a problémájukkal? Kasza Zsuzsanna szakpszichoterapeuta, klinikai szakpszichológus szerint a szakember kiválasztásának számos tényezője van: személyes tapasztalataink, a minket körülvevő közeg és a pszichés nehézségekhez való viszonyunk mind befolyásolják, hogy milyen megoldást keresünk. Vannak, akik számára természetes, hogy szakemberhez fordulnak, mások előbb tájékozódni szeretnének, ismereteket gyűjtenek.  

A lelki támogatás területén igen széles a kínálat, a különféle képzettségű segítők eltérő mélységű és fókuszú támogatást nyújtanak. Éppen ezért kulcsfontosságú, hogy aki segítséget keres, tisztában legyen azzal, mire van szüksége, és milyen szempontok mentén érdemes választani a szakemberek közül.

Képzettségek és kompetenciák: mit jelent a szakértelem?

Amikor valaki segítséget keres, természetes, hogy szeretné megtalálni azt a szakembert, akiben megbízhat, és aki valóban alkalmas arra, hogy támogassa őt a nehézségeiben. Ehhez azonban nem árt tisztában lenni azzal, hogy mit is jelent pontosan a „pszichológus” megnevezés, és milyen képzettségi szintek, specializációk léteznek ezen a területen.

A pszichológusi alapvégzettség megszerzése öt év egyetemi tanulmányt jelent. Ezt követően a pszichológusok többféle irányba szakosodhatnak – például klinikai, tanácsadó, egészségpszichológiai vagy pedagógiai területekre. Ha valaki lelki zavarokkal, szorongással, hangulati problémákkal küzd, érdemes olyan szakemberhez fordulnia, aki rendelkezik klinikai szakpszichológusi képesítéssel. Ez egy államilag elismert, négy évig tartó képzés, amely már célzottan a pszichés betegségek felismerésére és kezelésére készít fel.

A valóságban más a GLP-1 gyógyszeres fogyás, mint a kísérletekben

2025. július 12.



A valóságban a szemaglutid és a tirzepatid hatóanyagú gyógyszerek alkalmazása sokkal kisebb súlycsökkenést eredményez, mint a klinikai vizsgálatokban, derült ki egy új kutatásból. Ennek nagyrészt az az oka, hogy a páciensek korán abbahagyják a gyógyszerszedést, vagy alacsonyabb fenntartó adagokat alkalmaznak az előírtnál. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista mutatta be az új eredményeket és felhívta a figyelmet a tartós fogyás kulcsmozzanataira.

A fogyókúrás gyógyszereket sokan túl korán abbahagyják

Nemrégiben jelent meg az Obesity című szaklapban egy kutatás, amely meglepő eredményt hozott. A betegek több mint 80%-a jóval kevesebbet fogyott a való életben a GLP-1 típusú gyógyszerek hatására, mint amit a randomizált klinikai kutatásokban mértek. A kutatók arról beszéltek, hogy bár azzal tisztában voltak, hogy a fogyókúrás céllal szedett gyógyszerek abbahagyása után a betegek hajlamosak visszaszedni a leadott kilókat, arra nem volt rálátásuk, hogy valójában mikor is történik ez a leállás. Vagyis nem ismerték pontosan, hogy a valóságban mire számíthatnak a páciensek a testsúlyuk változása és ha prediabéteszben szenvedtek, akkor a glikémiás kontrolljuk változásának szempontjából.  
Az adatok alapján úgy találták, hogy nagyon sokan túl korán térnek át az alacsony fenntartó dózisokra, sőt a felírástól számított egy éven belül a páciensek fele már egyáltalán nem szedi a gyógyszert. A vizsgálat eredményei szerint a fogyókúrás gyógyszert korán abbahagyók (vagyis akik 3 hónapon belül abbahagyták azt) 3,6%-os testsúlycsökkenést értek el, akik később fejezték azt be, 6,8%-ot fogytak és akik nem hagyták abba addig, amíg az orvos azt nem javasolta, 11,9%-nyit adtak le a súlyukból. Azok pedig, akik tartósan szedték a gyógyszert az előírt dózisban, tehát nem csökkentették azt, 1 év alatt átlagosan 14,7%-nyit fogytak. (Érdekes azonban, hogy a való életben sokkal kevésbé volt jellemző a jojó-effektus, mint a kísérletekben.)
Ugyanilyen összefüggés volt megfigyelhetők a prediabétesz alakulásában is, ugyanis akik tartósan, az előírt mennyiségben szedték a gyógyszert, azoknak 67,9%-ánál állt vissza a normál vércukorszint, míg a korai lemorzsolódóknál csak 33,1%-ban. 

Lelki töltődés madárdallal

2025. július 12.

Amióta hét ágra süt a nap és meleg van, azt vettem észre, hogy akárhányszor madárcsicsergést hallok, gondolkodás nélkül megállok egy pillanatra, és minden figyelmemet a hangra összpontosítom. „Beszívom” a füttyszót. Nem ritkán még el is mosolyodok tőle – ösztönösen.

Így hat rám a madárdal, amit városi emberként különösen értékelek a budapesti „betondzsungelen” áthaladva. Nem csak én derülök fel egy pillanat alatt a madárszótól. Eszembe jutott egy kedves ismerősöm története, aki a Covid-világjárvány alatt a városi kórház intenzív osztályán dolgozott ápolóként. Talán nem is kell magyarázni, hogy miért, de hatalmas stresszt élt meg a munkájában akkoriban. Az segítette őt a mindennapokban, hogy a dolgozói pihenőben megpihent pár szabad percében, ami hogy, hogynem, madárdaltól volt hangos. Az a pár perc aranyat ért számára, a madarak éneke feltöltötte, megnyugtatta, sőt furcsán reménytelivé is tette őt. Később derült ki számára, hogy nem a környékbeli parkban lakó madarak énekét hallotta, hanem a kórház rádiójából szólt a madárfütty: az igazgatóság azt gondolta, hogy ez jól fog esni az egészségügyi dolgozóknak abban a különösen embert próbáló időszakban. És milyen igazuk volt! Elgondolkodtatott ez a történet, és a saját tapasztalatom.

Vajon tényleg ekkora hatással lenne a pszichés jóllétünkre, hangulatunkra a madarak éneke?

Olyannyira, hogy egy ilyen világszintű krízis alatt tulajdonképpen pszichológiai beavatkozásként használják a stresszes és a kimerült egészségügyi dolgozók számára?

Persze, azt ma már tudjuk, hogy a természetben eltöltött idő jelentősen hozzájárul a testi-lelki egészségünkhöz is (pl. növeli a boldogságérzetet, javítja az alvásunkat, csökkenti a vérnyomásunkat és még sorolhatnánk). De vajon tényleg az is ekkora hatással van ránk, ha ki se tesszük a lábunkat az erdőbe, ám az ablakon kidugva a fejünket hallgatjuk a fekete rigó énekét?