Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

A benőtt köröm kezelése

Érdekességek2025. március 03.

A benőtt köröm nemcsak esztétikai probléma, sok ember számára okoz fájdalmat és további betegségek melegágya is lehet a gyulladás miatt. Mikor forduljunk szakemberhez, hogyan tudja kezelni a pedikűrösünk a benőtt körmöket?

A benőtt köröm sok ember számára okoz nagy fájdalmat. Van, aki a fájdalom elkerülése miatt folyamatosan pedikűröshöz jár. Ha időben kitisztítjuk a benövés környékét, illetve megelőzzük a benövést, akkor elkerülhető a kellemetlen probléma, szép és ápolt lábakkal térhetünk haza.
Sajnos előfordul az is, amikor a vendég már nem jut el a saját lábán a pedikűröshöz, mert már járni sem tud a benőtt körömtől.

Ennek általában két oka van:

Az igazság azonban az, hogy a benőtt köröm kiemelése nem jár különösebb fájdalommal, maximum a gyulladás miatt minimális érzékenységgel – ha hozzáértő kezek szakszerűen végzik a műveletet. Ahol nincs még erős gyulladás, csak érzékenység, ott semmit nem érez a vendég.


Erősen gyulladt,néhol gennyező, vérző, benőtt köröm

Mi okozza a köröm benövését?

Az otthoni pedikűr (egyre mélyebbre vágott köröm, ami egyre korábban kezdi a benövést.)

Sokan otthon, ahogy elkezdődik a benövés, csipesszel, és hasonló szerszámokkal azonnal kivagdossák (rosszabb esetben kitépkedik) a benőtt körömsarkat. Minden hónapban egyre lejjebb és lejjebb vágják a körmöt, egyre nagyobb kárt okozva maguknak. A végén már azt tapasztalják, hogy 3 hetente, majd 2 hetente meg kell ismételniük a műveletet.

Hogyan zajlik a kezelés?

Amennyiben már begyulladt a láb, először ki kell vágni a benőtt körömrészt, utána el lehet kezdeni visszanöveszteni a körmöt - folyamatos kontroll mellett, ügyelve arra, hogy a gyulladás ne lobbanjon be újra. A gyulladás elmúlásával már egy esztétikai pedikűrözést is el tudunk végezni.

 

Ezt követően a vendégnek két lehetősége van: vagy ellenőrzi a lábát akár naponta, mikor kezdődik az érzékenység - a lábujj két oldalát megnyomva -, és ebben az időszakban a bőr leválasztására, és a törmelék eltávolítására folyamatosan időt szán, illetve eljár hozzám egy pár perces műveletre. Ez az magunkra szánt idő 1-2 hónap alatt megtérül, amikor is kinőtt a köröm.
Innenől kezdve viszont tilos a szűk orrú cipő viselése! A teljes gyógyulásra akkor van esély, ha a vendég betartja a pedikűrös tanácsait.

A másik lehetőség (az idő hiányában), hogy a fájdalom kezdetekor 2-3 hetente eljár hozzám egy gyors kezelésre és pedikűrözésre a vendég, és így szinten tartja a körmét, ápolttá teszi a lábát, elkerülve ezzel a gyulladás és fájdalom kiújulását is.

Kevesen tudják, de a benőtt köröm kinöveszthető! A benőtt köröm kinövesztése (később a lézeres eljárás és a köröm szabályozás) a folyamatos kontroll alatt történik.

A következő cikkünkben a benőtt körömsarok lézeres eltávolításáról, az egyéb korrekciós lehetőségekről és a köröm szabályozásról adunk információt.

A szerző lábápoló szakember

 

 


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

A munka és a magánélet ésszerű kialakítása

2026. augusztus 17.

Y generációsként a gyógyszertárban

A „generációs bumm” minden munkahelyen megjelenhet, akár együtt dolgozásról, együtt gondolkodásról, vagy – mint a gyógyszertárban – a különböző generációk kiszolgálásáról van szó. Más a nyelvezet, az élethelyzet és a motiváció. Mindegyik félnek törekednie kell a különbségek megértésére és a kommunikációs hidak felépítésére. A gyógyszertárban ez kulcsfontosságú, hisz az egészségünkről van szó.


Az Y generáció tagjaként a munka és a magánélet egyensúlyának megtartása komoly kihívást jelenthet. Ezzel összhangban legalább annyira fontos, hogy a betegségek megelőzésére, és a meglévő egészségi problémák kezelésére is kellő figyelmet fordíts. Természetes, hogy szeretnél több időt tölteni a családtagjaiddal, de közben igyekszel a legjobb formádat hozni a munka világában is, mégpedig úgy, hogy közben ne égj ki. Gyakran felteszed a kérdést, hogy vajon megvalósítható-e mindez?

Az előrelátás – Gyerekkorban előzhető meg az időskori csontritkulás

2026. augusztus 17.

Bár sokan azt hiszik, hogy a csontritkulás időskori probléma, ez valójában a gyermekkorból eredeztethető.

A kalcium bevitele szempontjából az első 25 év a meghatározó, mert a csontállomány addigra fejlődik ki, utána már csak veszít ásványi anyag tartalmából. A kalcium beépülését a D-vitamin és a mozgás segíti elő – mondja Szabó András, a II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója.

A csontozat erősségét alapvetően az öröklött (genetikai) hajlam határozza meg, de befolyásolhatják a környezeti hatások, a táplálkozás, vagy valamilyen tartós betegség. Ha a kalciumbevitel alacsony gyermekkorban, tehát még a növekedési fázisban, akkor a csont nem képes a maximális tömegét elérni. Így 25 éves kor után már csak csökkenni fog a csont tömege, az pedig nem mindegy, hogy 45 vagy 65 éves korban éri el a csont a töréshatárt. Különösen a nőknél fontos, hogy honnan indul el a csökkenés a menopauza után. Ha gyerekkorban odafigyelnek, akár 5–10 évet lehet nyerni időskorra, és súlyos combnyak- vagy csigolyatörést lehet elkerülni. Magyarországon csaknem egymillió embert érint az időskori csontritkulás.

Folyton ideges és mindenen stresszel? – A pajzsmirigyével is lehet gondja

2026. augusztus 16.

Mindenki életében vannak olyan periódusok, amikor összecsapnak a feje fölött a hullámok, és az átlagosnál feszültebb és ingerlékenyebb. Ha azonban ez az állapot nem múlik, sokan pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulnak, ám meglehet, hogy a pajzsmirigy túlműködése okozza a panaszt. Hogy milyen vizsgálatokat szükséges ekkor elvégeztetni, és hogy mit kell tenni, ha bebizonyosodik a betegség, arról dr. Békési Gábort, a Budai Endokrinközpont pajzsmirigy specialistáját kérdeztük.

Karácsony előtti hajrá, vagy pajzsmirigyzavar?

A karácsony előtti hetekben sokan túlpörögnek, rohannak, szeretnék minél jobban megszervezni a családi ünneplést. Az idegeskedést csak fokozza az ajándékvásárlás is, hiszen decemberben az áruházak tömve vannak, a pénztároknál hosszú sorokban kell várakozni, ráadásul gyakran az ember pénztárcájának tartalma is túlságosan megcsappan.  Mindez a kelleténél több stresszel járhat, ám egy idő után általában elcsitulnak a hullámok, és békében várják az ünnepeket. Előfordulhat azonban, hogy a stressz hosszabb idő után sem múlik el. Ez főleg azokra érvényes, akik az év többi napján is feszültebbek, és többet idegeskednek. Ekkor nem árt megnézetni a TSH szintet, ami a pajzsmirigy hormontermeléséről ad felvilágosítást, ugyanis a szerv túlműködése gyakran okoz hasonló tüneteket.